Laukos
Bizness

“Food Union” pērn apgrozījuma un peļņas kāpums0

Publicitātes foto

Piena pārstrādes grupa “Food Union”, kura apvieno trīs pārstrādes uzņēmumus – AS “Rīgas piena kombināts”, AS “Valmieras piens” un SIA “”Rīgas piensaimnieks, pērn strādājusi ar 116 miljonu eiro apgrozījumu. Konsolidētais uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” un tās meitas sabiedrības “Valmieras piens” 2016.gada finanšu pārskats uzrāda kopējo abu uzņēmumu apgrozījumu 83,8 miljonu eiro apmērā, savukārt “Rīgas piensaimnieks” – 32,6 miljonu eiro apmērā.

“Rīgas piena kombināts” un “Valmieras piens” 2016.gada bruto peļņa bija 16,7 miljoni eiro, kas ir par 3% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, savukārt “Rīgas piensaimnieka bruto peļņa bija 11,3 miljoni eiro, kas arī ir par 3% vairāk nekā gadu iepriekš.

Pērn visiem grupas uzņēmumiem izdevies palielināt apgrozījumu tieši vietējā tirgū. “Rīgas piena kombinātam” un “Valmieras pienam” izdevies kāpināt pārdošanu Latvijā par 10% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, savukārt “Rīgas piensaimniekam” kāpums bijis par 7,5%.

2016.gada laikā “Rīgas piena kombināts” un “Valmieras piens” eksportēja produktus 10 miljonu eiro vērtībā, savukārt “Rīgas piensaimnieks” – 7,6 miljonu eiro vērtībā.

Pēc vairāku gadu iestrādēm un investīcijām Ķīnas tirgus izpētē, 2016. gadā “Food Union “uzsāka eksportu uz Ķīnu, kā arī uz Ukrainu, kura pirmā gada laikā ir kļuvusi par ceturto lielāko Food Union grupas Latvijā eksporta tirgu. Uzņēmums saskata būtiskas turpmākas izaugsmes iespējas Ukrainas tirgū.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar “Food Union” grupas uzņēmumiem reģionā, 2016. gadā izdevies būtiski palielināt eksporta apjomus uz Lietuvu un Igauniju. Pērn Igaunijā tieši Latvijā ražotais “Kāruma” klasiskais biezpiena sieriņš kļuvis par pirktāko sieriņu. Pērn “Food Union” arī dubultoja eksporta apjomus uz Baltkrieviju un būtiski palielinājis eksportu uz Dāniju. 2016. gadā galvenie eksporta tirgi bija Lietuva, Azerbaidžāna, Krievija, Ukraina, Igaunija, Polija, Izraēla, Lielbritānija, Īrija un ASV.

Kā norāda “Rīgas piena kombināts” valdes priekšsēdētājs un “Food Union” grupas finanšu direktors Eiropā Normunds Staņēvičs, pērn koncerns turpināja koncentrēties uz jaunu, Latvijā unikālu augstas pievienotās vērtības produktu izstrādi, kā arī veikt virkni būtisku pasākumu, kas skar gan ražošanas procesu, gan produktu sastāva uzlabojumus, lai piedāvātu pircējiem arvien veselīgākus piena produktus. Piena produktu izstrādē dominēja produkti ar pievienotām dabiskām olbaltumvielām un samazinātu pievienotā cukura daudzumu, savukārt saldējuma produktu izstrādē – pasaulē aktuālas un Latvijā maz pazīstamas garšu nianses. Jauno produktu ieviešana un nemainīgas produktu kvalitātes nodrošināšana arī galvenokārt veicinājusi pārdošanas pieaugumu vietējā tirgū.

Savukārt “Rīgas piensaimnieks” valdes loceklis un grupas finanšu direktors Baltijā un NVS valstīs Artūrs Čirjevskis, atzina, ka gads bija piena nozarei bija izaicinošs, to raksturoja krasas piena iepirkuma cenas izmaiņas no rekordzemas gada sākumā līdz rekordaugstai gadam noslēdzoties, kad nozare uzsāka atveseļošanās procesu pēc ieilgušās krīzes. “Ar pārliecību skatāmies nākotnē, plānojot investīcijas, kuru galvenais mērķis ir efektivitātes uzlabošana esošajā produkcijas klāstā, kā arī piedāvājuma paplašināšana jaunās produktu kategorijās vietējam un eksporta tirgiem,” saīja Čirjevski.

Pērn “”Rīgas piena kombinātā” un “Valmieras piens” vidēji strādāja 764 darbinieki, savukārt “Rīgas piensaimnieks” – 212. Pērn ražošanas tehnoloģiju modernizācijā investēti teju 3 miljoni eiro. “Food Union” pārstāv tādus zīmolus kā “Limbažu piens”, “Valmiera”, “Lakto”, “Rasa”, “Rasēns”, “Kārums”, “Dzintars”, “Ekselence”, “Pols”, “Tio” un “Klasika”.

“Food Union” grupa Eiropā iekļauj arī lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā “Premia”, lielāko saldējuma ražotāju Dānijā “Premier Is”, saldējuma ražotāju Norvēģijā “Isbjørn Is”, saldējuma ražotāju Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotāju Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”. Food Union grupā Eiropā kopumā strādā vairāk nekā 2500 darbinieku, no kuriem vairāk nekā 1200 darbinieku strādā uzņēmumos Baltijā.

LA.lv