×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2015
Drukāt

“Food Union” gatavojas pievienot “Rīgas piensaimnieku” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Rîgas piensaimnieks" jaunais Loģistikas centrs.

Piena pārstrādes koncerna “Food Union” finansiālais partneris – starptautiskā privātā kapitāla investīciju grupa “Meridian Capital” – iegādāsies vienu no lielākajiem piena pārstrādātājiem Latvijā SIA “Rīgas piensaimnieks”, lai, saņemot Konkurences padomes atļauju, veiktu abu uzņēmumu apvienošanu, aģentūrai LETA apstiprināja “Food Union” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Mežgaile.

Darījuma noslēgšanai par “Rīgas piensaimnieka” un “Food Union” apvienošanos ir nepieciešams saņemt Konkurences padomes atļauju. Kā norāda Mežgaile, patlaban netiek lēsts precīzs darījuma noslēgšanas termiņš un darījuma finansiālie noteikumi netiks izpausti, jo tā ir komerciāli konfidenciāla informācija.
“Rīgas piensaimnieka” iegādes mērķis ir uzņēmuma tālāka konsolidācija ar “Food Union”.

“Food Union” dibinātājs un akcionārs Andrejs Beshmeļņickis skaidro, ka šo darījumu redz kā daļu no reģionāla piena pārstrādes līdera izveides, kura biznesa mērķi izies ārpus Baltijas valstu un Centrāleiropas tirgiem. “Turpmāka “Rīgas piensaimnieka” produktu zīmolu konsolidācija ar “Food Union” produktu zīmoliem stiprinās mūsu biznesa stratēģiju, kas sastāv no trim daļām – piena pārstrādes līdera izveide Baltijas jūras reģionā, produktīva un ilgtspējīga piensaimniecība, piena pārstrādes un mazumtirdzniecības ekosistēmas attīstīšana un paplašināšanās jaunos, nozīmīgos eksporta tirgos, īpaši austrumos,” norādījis Beshmeļņickis.

Kā uzsver “Meridian Capital” investīciju direktors Nodirs Normatovs, šajā darījumā piesaistījis “Rīgas piensaimnieka” “izcilais produktu portfelis”, kurā ir tādi zīmoli kā “Kārums” un “Dzintars”. “Mēs saskatām savstarpēji papildinošu efektu “Rīgas piensaimnieka” un “Food Union” ražošanas procesos un produktu portfelī, neradot konkurējošu produktu pārklāšanos. “Rīgas piensaimniekam” ir lieliski produkti biezpiena, biezpiena sieriņu un piena desertu kategorijās, kurās “Food Union” produktus nepiedāvā,” skaidro Nodirs Normatovs, kurš ir arī “Food Union” grupas uzņēmuma “Rīgas piena kombināts” padomes loceklis.

“Rīgas piensaimnieka” valdes priekšsēdētājs Nēme Jogi norādījis, ka šo darījumu vērtē kā nākamo lielo stratēģisko soli “ilgi gaidītās Latvijas piena pārstrādes nozares konsolidācijas virzienā”. Paredzams, ka konsolidācija uzlabos efektivitāti, paaugstinās produktivitāti un palielinās svaigpiena iepirkumu un ražošanas apjomus, tādējādi radot skaidri saskatāmas priekšrocības patērētājiem un piensaimniekiem, kā arī Latvijas piena pārstrādes nozares konkurētspējas uzlabošanai citu Ziemeļeiropas piena joslas valstu vidū, kuras arī ražo un pārstrādā pienu,” piebilst Jogi.

Iepriekš Jogi sarunā ar aģentūru LETA, taujāts par iespējamo darījumu, bija izvairīgs. “Tas, ka kādam ir plāni pirkt, vēl nenozīmē, ka tas notiks. Pilnīgi iespējams, ka koncerna īpašniekiem ir šādi plāni, to zina paši īpašnieki,” sacīja Jogi.

Savukārt “Food Union” valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs atzina, ka plašāka informācija par lietu gaitu tiks sniegta šodien.

Kā ziņots, tieši pirms gada “Food Union” akcionārs ukraiņu izcelsmes Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis paziņoja par Tallinas biržā kotētās publiskās akciju sabiedrības “Premia Foods” saldējuma un saldēto produktu biznesa iegādi. Darījuma apmērs toreiz bija 27,1 miljons eiro.

“Rīgas piensaimnieks” dibināts 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 379 388 eiro. Uzņēmums ražo aptuveni 100 produktus, pazīstamākie ir biezpiena sieriņš “Kārums”, kausētie sieri “Dzintars”, saldējumi “Jungle Pop”.

Pagājušajā gadā uzņēmums strādāja ar 32,91 miljona eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 33,82 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa bija 680 196 eiro salīdzinājumā ar 744 270 eiro 2013.gadā.

Kopš 2010.gada vienīgais uzņēmuma īpašnieks ir Kaimanu salās reģistrētais “DCEMF Holdings”.

Andrejs Beshmeļņickis ir ukraiņu izcelsmes globālās pārtikas industrijas uzņēmējs. 2011.gadā viņš iegādājās divus lielākos piena pārstrādes uzņēmumus Latvijā – AS “Rīgas piena kombināts” un AS “Valmieras piens” – un apvienoja tos “Food Union” grupā.

Iepriekš, 2010.gada 2.novembrī, oficiāli tika paziņots, ka 91,89% “Valmieras piena” akciju iegādājies Krievijas uzņēmējs Jevģēnijs Varovs, savukārt 2011.gada martā “Rīgas piena kombināts” paziņoja par Krievijas investora Sergeja Beshmeļņicka piesaistīšanu uzņēmumam.

“Food Union” patlaban ir aptuveni 800 darbinieki, pērn uzņēmuma provizoriskais apgrozījums bijis 125 miljoni eiro.

Kā informē Mežgaile, “Meridian Capital” ir starptautiska privātā kapitāla investīciju grupa, kas ir veikusi vairākas investīcijas piena pārstrādes uzņēmumos Krievijā un Baltijas valstīs un ir investējusi arī citos uzņēmumos. “Meridian Capital” finansēja “Unimilk” izveidi, kļūstot par Krievijas otro lielāko piena pārstrādes uzņēmumu. Vēlāk uzņēmums apvienojās ar “Danone” svaigo piena produktu nodaļu Krievijā, tādējādi kļūstot par nozīmīgāko piena pārstrādes uzņēmumu NVS reģionā. Patlaban “Meridian Capital” un tā partneriem pieder ievērojama daļa mazākuma akciju kopuzņēmumā “Danone-Unimilk”. Pašlaik “Meridian Capital” atbalsta “Food Union” paplašināšanos Baltijas valstīs, kā arī NVS valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kaut bankrotētu tas piensaimnieks

Draugiem Facebook Twitter Google+