×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

“Fools Garden” dziesmu par citronkoku Rīgā dziedās akustiski

Fools_Garden_5

Piektdien, 22. jūlijā, Rīgā klubā “9. vilnis” uzstāsies savulaik plašu popularitāti iemantojusī vācu grupa “Fools Garden”. Šogad grupa devusies akustiskā koncertturnejā un atzīst, ka joprojām ar prieku izpildot savu visu laiku lielāko grāvēju – dziesmiņu “Lemon Tree”.

Jau ierasts, ka pasaules mūzikas industrijā lielākos laurus allaž plūkuši mūziķi no zemēm, kurās pamatā runā angļu mēlē, tāpēc tiem, kam izdevies pārraut šo nerakstīto likumu, jābūt īpaši pievilcīgiem pasaules acīs. Vieni no tādiem pirms vairāk nekā divām desmitgadēm bija vācu jaunieši, 1991. gadā dibinātās popgrupas “Fools Garden” dalībnieki, kuri 90. gadu vidū iekaroja kā Rietumu, tā Āzijas raidstacijas ar vienkāršu līdzi dziedamo dziesmiņu par citronkoku. Neviena cita grupas dziesma līdz šim popularitātē nav pārspējusi “Lemon Tree”, liekot īgnākajiem mūzikas apskatniekiem nodēvēt “Fools Garden” par viena hita grupu.

Paši mūziķi par šo apzīmējumu īpaši neraizējas, turpina rakstīt jaunas dziesmas un izdot albumus (līdz šim deviņus), kā arī priecējot fanus dzīvesprieka pilnos koncertos. “Tam, kurš ir koncertējis simts tūkstošu lielai auditorijai Krievijā un 30 miljoniem ķīniešu televīzijas skatītāju, tam, kurš sarakstījis mūziku, kuru klausās visā pasaulē un tam, kurš pārdevis vairāk nekā sešus miljonus albumu un kura dziesmas tulkotas 40 pasaules valodās un ir uzskatāms par klasiķi, tam nekas nav jāpierāda,” paziņojuši “Fools Garden” mūziķi.

Vēl vairāk, grupas lielāko grāvēju, dziesmu “Lemon Tree”, “Fools Garden” dziedātājs Pēters Froidentālers nodēvējis par īstu svētību. “Dziesma “atnāca” pie manis kādā no reizēm, kad gaidīju savu draudzeni. Man uzreiz bija skaidrs, ka dziesma ir kaut kas ļoti īpašs. Viena diena studijā un pārējais jau ir vēsture, kas turpinās vēl šodien,” atceras Pēters.

Jāpiebilst, ka grupa nav no tām apvienībām, kas mēdz koķetēt ar skatītājiem un koncertos nespēlēt tās lielākos grāvējus. Tieši pretēji – grupas mūziķi norāda: “Dziesma guva panākumus gandrīz visā pasaulē, kādēļ mums būtu jānoliedz šī mūsu karjeras daļa? Mēs radām mūziku, sniedzam koncertus un varam tā pelnīt sev iztiku – ko vēl mēs varētu gribēt?”

Grupa pašlaik nav koncentrējusies uz lielu koncertšovu rīkošanu, tikmēr aktīvi koncertējot nelielos klubos, un uzsver, ka vēlas izbaudīt brīvību, ko sniedz šāds dzīves ritms. Tā, piemēram, tapis viņu iepriekšējais albums “Who Is The King”. Grupa nesen atsaukusies Vācijas televīzijas RTL mūzikas raidījuma “Formel Eins” aicinājumam, ieskaņojot 90. gadu populārāko dziesmu versijas jaunos aranžējumos. Kopš novembra klausītājiem ieskaņotais materiāls līdz ar grupas populārākajām dziesmām klausāms “Fools Garden” jaunajā albumā “Flashback”.

Doma par akustiskajiem koncertiem esot radusies apstākļu sakritības dēļ – “Fools Garden” mūziķi reiz piedalījušies kādā labdarības pasākumā, kur līdzi paņemta bijusi tikai viena akustiskā ģitāra. Iznākumā gan paši mūziķi, gan arī skatītāji bijuši pārsteigti par to, ka grupas dziesmas skan tikpat efektīvi kā lielajos koncertos.

Šī nav pirmā reize, kad grupa nonāk saskarē ar Latviju. Savulaik “Fools Garden” koncertus Vācijā iesildīja latviešu slavenākā grupa “Prāta vētra”. Savukārt paši “Fools Garden” Latvijā viesosies jau trešo reizi – 1999. gadā puiši piedalījušies Valmieras rokfestivālā un radio SWH piecu gadu jubilejā, 2001. gadā, atgriežoties ar koncertu naktsklubā “La Rocca” un Tukumā klubā “Grands”. Šoreiz koncertā kluba “9. vilnis” “Fools Garden” iesildīs pašmāju iecienītā grupa “Otra puse”. Starp citu, “Fools Garden” šajā reizē kā viesi uzstāsies arī konkursā “Miss un Misters Latvija”.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 22. VII 20.00 Rīgā klubā “9. vilnis”.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 20 – 350 (par galdiņu)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+