×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

“Forbes” apskatnieks: Putins ir bīstamāks par “Islāma valsti”, un Latvija var kļūt par viņa nākamo mērķi (16)

Foto - AFPFoto - AFP

Rietumiem būtu jāapzinās, ka Krievijas karš dienvidaustrumu Ukrainā potenciāli ir bīstamāks par džihādistu grupējuma “Islāma valsts” (IV) radītajiem draudiem, jo būtībā var sagraut NATO, uzskata žurnāla “Forbes” apskatnieks Pols Gregorijs, kā vienu no iespējamākajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina mērķiem minot Baltiju un īpaši Latviju.

“Vai tiešām ASV un Eiropa cer – ja novājinātā Ukraina parakstīs miera līgumu, tas pieliks punktu Putina sapņiem par impērijas restaurēšanu? (..) Diemžēl šķiet, ka [Vācijas kanclere Angela] Merkele un [ASV prezidents Baraks] Obama spiež Ukrainu piekrist neizdevīgiem noteikumiem, kas Putinam uzdāvinās uz laiku laikiem destabilizētu, no Eiropas Savienības un NATO norobežotu Ukrainu. Un par to viņš maksās vienīgi ar sankcijām, kuras, kā viņš cer, pēc zināma laika tiks atkal atceltas,” raksta Gregorijs.

Apskatnieks atsaucies uz pazīstamā krievu analītiķa Andreja Piontkovska izteiktajām prognozēm, ka panākumi Ukrainas dienvidaustrumos var pamudināt Putinu izmēģināt šo taktiku arī citur un par viņa pirmo mērķi var kļūt Baltijas valstis. Turklāt šo valstu dalība Ziemeļatlantijas aliansē Krievijas prezidentu neatturēs, drīzāk vēl uzkurinās, solot iespēju faktiski sagraut savu lielāko pretinieku – NATO. Šāda avantūra saistīta ar milzīgu risku, taču ieguvumi būtu astronomiski, viņš spriedis.

“Ukraina cīnās viena – tikpat kā bez savu nevarīgo sabiedroto atbalsta. Tie, kuri ir nākamie upuru rindā, saprot situācijas nopietnību. Pārējie – nē,” uzskata Gregorijs.

Viņaprāt, var paredzēt, ka šajā ceļā Putins liks lietā jaunā tipa taktiku, ko jau pārbaudījis Gruzijā un Ukrainā. Tas varētu sākties jebkurā no trim Baltijas valstīm, bet, visticamāk, Latvijā ar tās lielo krievvalodīgo iedzīvotāju un nepilsoņu īpatsvaru.

Putina galvenais propagandas ierocis – Krievijas televīzija – jau šobrīd paļā Latviju par krievvalodīgo diskrimināciju. Gregorijs ieskicējis scenāriju, ka šī propaganda pastiprināsies, Latvijā iefiltrēsies Krievijas drošības dienestu aģenti un algotņi, kas būs apgādāti ar naudu un iespējamo atbalstītāju sarakstiem, Latvijas austrumu pilsētās, kur ir liels krievvalodīgo iedzīvotāju īpatsvars, tiks sarīkoti nemieri, ieņemtas administratīvās ēkas un pasludināta “Brīvās Latvijas tautas republika”, un tad Krievijas armija sāks “sen plānotas mācības” pie Latvijas robežas. Kremlis, iespējams, atzīs, ka krievu “brīvprātīgie” šķērsojuši robežu, bet uzsvērs, ka viņiem ir tiesības aizstāvēt tautiešus, un Maskavai, kas vēlas tikai mieru pie savām robežām, ar to neesot nekāda sakara.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēki centīsies padzīt no okupētajām ēkām un pilsētām pašpasludinātos “mērus” un “gubernatorus”, izraisīsies apšaudīšanās, augs upuru skaits. Latvija paziņos par Krievijas uzbrukumu un aicinās palīgā NATO saskaņā ar alianses līguma piekto pantu. Krievija savu vainu noliegs, paudīs satraukumu par pilsoņkaru pie savām robežām un “būs spiesta iejaukties”, ja reiz tautiešiem draud briesmas.

Ko šai brīdī darīs NATO un ASV? – vaicā apskatnieks, atzīstot, ka atbilde nebūt nav pašsaprotama. Iespējams, NATO izlems nogaidīt, jo “varbūt viss vēl nokārtosies”. Putina apoloģēti Vācijā, Francijā, Itālijā un ASV sev jautās – vai tiešām mēs esam gatavi mirt par Latviju vai Igauniju?

Tai brīdī Putins piedāvās palīdzību miera uzturēšanā, Latvija iegūs iesaldētu konfliktu, kuram nav saskatāms gals, bet pasaule sapratīs, ka NATO ir tukša vieta un Putins ir situācijas noteicējs, kurš lems, kuru pasaudzēt un kuru sodīt.

“Gan “Islāma valsts”, gan Putins māca mums vienu – ja Rietumi grib uzvarēt, ir jādod pretspars, kamēr nav par vēlu. (..) Apturēt Putinu būtu bijis viegli, ja Rietumi jau pēc pirmajām Krimas aneksijas pazīmēm būtu nosūtījuši uz Poliju vai Ukrainu kara floti, aviācijas bāzes kuģus un NATO spēkus. (..) Tas scenārijs, kuru es aprakstīju, ir pārdomu vērts. Visai drīz varētu izrādīties, ka esam nokavējuši,” brīdina Gregorijs.

Līdzīgas bažas pirms dažām dienām portālam “Delfi.lt” izteica arī Piontkovskis, gan akcentējot citus iespējamo notikumu aspektus. Pēc viņa teiktā, tas, kas patlaban norisinās Ukrainā, ir “globāla projekta daļa”, un Putins to neslēpj. Runājot par Baltijas valstīm, analītiķis uzskata, ka Putins “ies tik tālu, cik tālu viņam atļaus iet”.

“Viss būs atkarīgs no Ukrainas konflikta. Ja Putinam veiksies, proti, ja viņam pilnībā izdosies pakļaut sev Ukrainas politiku, bloķēt tās eiropeisko vektoru, viņš šo kampaņu turpinās. Nākamā būs Baltija. Kamēr Putins ir aizņemts ar Ukrainu, jūs kaut kādā ziņā varat justies drošībā. Bet jums ir jāizskaidro saviem Rietumu draugiem, kuri ne sevišķi aktīvi palīdz Ukrainai, ka šobrīd viņiem ir iespēja apturēt Putinu ar tīri ekonomiskiem un politiskiem līdzekļiem,” viņš norādījis.

“Neviens negaida militāru dalību. Pirmie Obamas un [NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga] Rasmusena vārdi pirms pusgada bija par to, ka militāra iejaukšanās tiek pilnībā izslēgta , jo Ukraina nav alianses dalībvalsts. Tādas atrunas nebūs iespējamas, ja “zaļie cilvēciņi” nekaunīgi rīkos referendumu [Baltijas valstīs]. Saskaņā ar savām saistībām Rietumiem nāksies karot – karot ar kodolvalsti, kas noteiktā veidā, domājams, liks lietā kodolšantāžu, draudot Rietumiem ar ierobežotiem kodoltriecieniem. Vienīgā iespēja nepieļaut tādu murgainu scenāriju ir uzvarēt Putina projektu Ukrainā,” uzsvēris pazīstamais Kremļa kritiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. putins un islama valsts ir viens organisms, kā staļnshitlers, stālins krieviju neglāba, viņam bija stobrs pie deniņiem, glāba citi vīri

 2. un tas “iespaidīgais scenārijs” nedod nekādu iespēju laipošanai starp Rietumiem un Austrumiem.
  Ja reiz “ejam” uz Rietumiem, tad jāiet bez lūrēšanas atpakaļ uz Maskavu, – kā to dara ZZS, RP, kā arī daži “rižie” un “zaķi” no V un sīkpartijām.

 3. Iespaidīgs scenarijs, kas izklausas pārdomu vērts… iespējams, ka tā ari var notikt. Ja atceramies vēsturi, tad diez vai cilveki spēja noticēt tam briesmām, kas viņus sagaidīja Pasaules karos. Ari tagad ir grūti noticēt, bet ja nu..?!

 4. Ir līdzība starp ISIS tumsonīgajiem fanātiķiem un krievu nacisma fanātiķiem. Prātiņš nestrādā ne vienā, ne otrā gadījumā.

 5. soņa,tu esi nopietni slima,man tevis žēl.Bet varbūt ka vēl var kaut ko līdzēt,aizej, līdzu, pie psihiatra.

 6. ben-Putins ir savu pusaudža pārdzīvojumu varā-viņš ir sīka auguma,skolā normālie puikas darīja pārestības-no šejienes maniakālā tieksme pierādīt,ka tagad viņš normāliem puikām var atņemt bulciņu naudu.Visi maniakālie diktatori ir bijuši sīkaļas-ļeņini,staļini,bonaparti,šiklgrūberi-šitais laikus ir jāaptur….

 7. zelonkas cilvecini brivi staigas .ja visai lv tautai tapat ka krimaa atlaidis visus paradus un kreditus ko uzspiedusi eiroburzuji.bet tad naks imperijas krediti un ja nemaksas tad uz bamu katru subjektu atstradat skadi

 8. Paardomu veerts raksts!

 9. Noziedznieks, korumpants baidās no cietuma, no mūža ieslodzījuma, no nāvessoda, tadēļ darīs visu, nerēķināsies ne ar ko, lai noturētos pie varas. Krievu tauta un citas tautas, ko Krievija sauc par KRIEVVEIDĪGAJIEM vai krievvalodīgajiem, vēl tikai mostas no Putinas marasma un briesmu darbiem. Putins ir sasmērējis savas rokas un smadzenes Krimā un Ukrainas briesmu darbos, kur cilvēkus – savus kritušos samet šahtā, karadaļās viņus atbrīvo no armijas ar atpakaļejošu datumu, lai slēptu savu asinsdarbu pēdas un paziņotu, ka “mēs viņu atbrīvojām” no armijas, kur viņš tagad, nezinām, varbūt pats aizbrauca uz Ukrainu un pazuda.

  Putins Ukrainā bruņojas ar “humāno” palīdzību.

 10. Dala latviesu lielkangaru kalpo rietumu naudas maisu intereseem,dala krievu imperiaalistiem.Jekurs lielkangars var mainiit savu izveeli paarejot no vienas banas otraa,ja par to labi samaksaa.Tas patreiz loti labi redzams,uzvaardus var nesaukt, pasiem zinaams.Tauta pa to laiku beeg no valsts vai nodzeraas uz vietas.Taa kaa zalie cilveecini nekaadu pretsparu nesanems.

 11. Kā ASV kolonija-Latvija var kļūt par Putina mērķi?Tas nozīmētu karu ar ASV.Tā kā beidziet izplatīt melus un kurināt starpnacionālo naidu!

 12. Ja Usakovam ar Sudrabas Atbildēt

  un ZZS palidzibu neizdosies Latvija izveidot prokremlisku valdibu, pasniedzot Putinam visu to ko tas velas no Latvijas, tad tads Forbes scenarijs varetu gan attistities.

 13. Vai Izraēla ir iesaistījusies karā pret Islāma valsti? NAV !!!! Bet kāpēc nav? Tāpēc, ka Islāma valsts strādā Izraēlas interesēs. Obama piebeidza Bin Ladenu un izveda amerikāņu karaspēku no Irākas un Afganistānas. Izraēlai tas kļuva bīstami un bija vajadzīgs jauns iemesls, lai karadarbībā atkal iesaistītu rietumus. Tā radās Islāma valsts.
  Vai Islāma valsts ir draudējusi Izraēlai, vai tā ir veikusi kaut kādus teroraktus pret Izraēlu, vai ir nogalināts kaut viens izraēlietis? Nē. Bet tak Izraēla esot musulmaņu un islāmistu nāvīgākais ienaidnieks. Kāpēc tāda nekonsekvence? Kāpēc Islāma valsts neizrāda nekādu agresiju pret Izraēlu, nu tā izturas tikai pret sabiedrotajiem. Tātad Islāma valsts ir Izraēlas sabiedrotā.

  • Izraēlai ir jānovērš rietumu uzmanība no konflikta Ukrainā, tāpēc tās specdienests ir iedarbinājis Islāma valsts projektu. Izraēlai šodien ir vajadzīga stipra Krievija vairāk, nekā stipri rietumi un stipras ASV kopā ņemot. Izraēla pilnīgi kontrolē Putinu. Jeļcins kaut arī bija atdevis visu Krievijas ekonomiku žīdiem, tomēr bija dzērājs un nespēja radīt stipru valsti, kas stāv pret Ķīnu un Āziju. Izraēla ielika Putinu Jeļcina vietā, vienkārši atrada Jeļcinam pēcteci un Jeļcins ieveda pie rociņas Putinu kremlī. A stipra Krievija Izraēlai ir vajadzīga lai pastāvētu līdzsvars pasaulē un Izraēla varētu šeptēt starp grupējumiem. Ukraina ir dzīvais spēks, lielgabalu gaļa, kuru tā grib atstāt Krievijas rīcībā, jo Krievijai pašai ir tikai 140 miljoni., tālu nepietiekami, lai turētos pret Ķīnas interesēm tālajos austrumos un sibīrijā. Atkal dabas bagātības.
   Teica taču Putins žīdu oligarhiem, ka nevienu neaiztiks, ja atbalstīs Kremli, bet nekā, bagātība sagrozīja galviņas. Berezovskis ilgi dzīvoja Anglijā, tad brauca uz Izraēlu, bet atgriezās pavisam sadrūmis, tad nolēma lūgties Putinam atpakaļ, bet nekā, ātri vien “nomira” savā vannas istabā. Nez, ko viņam tādu sliktu Izraēlā pateica?….

 14. rietumnieki histerizē lai uzturētu baiļu un mužigā ienaidnieka tēlu. galvenais lai bruņojas un butu iemesli pašu uzbrukumiem. kā irānai un sīrijai šobrīd

Draugiem Facebook Twitter Google+