Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
3. marts, 2014
Drukāt

“Forbes”: Bils Geitss atguvis pasaules bagātākā cilvēka titulu

bils_geitss

ASV datortehnoloģiju milža “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss pēc četru gadu pārtraukuma atgriezies žurnāla “Forbes” ikgadējā pasaules miljardieru saraksta pirmajā pozīcijā.

Pēdējos četrus gadus saraksta līderis bija Meksikas telekomunikāciju magnāts Karloss Slims, kas šogad atkāpies uz otro pozīciju – viņa turība gada laikā kritusies par vienu miljardu ASV dolāru  un tagad ir 72 miljardi ASV dolāru (52 miljardi eiro). Savukārt Geitss, kas par bagātāko cilvēku pasaulē ir atzīts 15 no pēdējiem 20 gadiem, pēdējā gada laikā ir palielinājis savu turību par deviņiem miljardiem dolāru un tagad tā ir 76 miljardi ASV dolāru (55 miljardi eiro).

Trešo vietu “Forbes” miljardieru sarakstā saglabājis Spānijas modes preču ķēdes “Zara” īpašnieks Amansio Ortega, kura bagātība gada laikā pieaugusi par septiņiem miljardiem dolāru līdz 64 miljardiem dolāru (46 miljardiem eiro). Arī ceturtais pasaulē bagātākais cilvēks ir saglabājis savu pozīciju – ASV investīciju baņķiera Vorena Bafeta bagātība ir 58 miljardi dolāru (42 miljardi eiro), bet piektajā vietā ierindojas ASV programmatūras firmas “Oracle” līdzdibinātājs un vadītājs Lerijs Elisons ar 48 miljardu dolāru (35 miljardu eiro) lielu turību.

Nākamās piecas vietas ieņem ASV uzņēmējs un filantrops Čārlzs Kohs, viņa brālis Deivids Kohs, amerikāņu kazino īpašnieks Šeldons Edelsons, lielveikalu ķēdes “Wal-Mart” mantiniece Kristija Veltone un viņas svainis Džims Veltons.

Lielāko bagātības pieaugumu piedzīvojis sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs Marks Zakerbergs – gada laikā viņš kļuvis par 13,3 miljardiem dolāru bagātāks un ar 28,5 miljardu dolāru (21 miljardu eiro) lielu bagātību ierindojies 21.vietā.

“Forbes” sarakstā ir pavisam 1645 miljardieri, kuriem kopā pieder 6,4 triljoni dolāru (4,6 triljoni eiro) pretstatā 5,4 triljoniem dolāru pirms gada. 268 cilvēki miljardieru sarakstā ir pirmo reizi, no tiem 42 ir sievietes. Kopumā miljardieru sarakstā ir 172 sievietes, kas ir visu laiku rekords.

Visvairāk miljardieru ir no ASV – 492, kam seko Ķīna (152) un Krievija (111).

“Forbes” miljardieru sarakstu veido jau 28.gadu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+