×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

“Forbes” par ietekmīgāko pasaules sievieti atkārtoti atzīst Merkeli

AFP/LETAAFP/LETA

ASV žurnāls “Forbes” publicējis ikgadējo 100 pasaules ietekmīgāko sieviešu reitingu, kura priekšgalā otro gadu pēc kārtas ierindota Vācijas kanclere Angela Merkele.

Otrajā vietā arī šogad ierindota ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone, bet trešajā – Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa.

100 pasaules ietekmīgāko sieviešu sarakstā iekļuvušas sievietes no biznesa pasaules, politikas, izklaides nozares, mediju pasaules un bezpeļņas organizācijām. Kopumā sarakstā atrodas sievietes no 28 valstīm un viņu vidējais vecums ir 55 gadi.

Šogad sarakstā ir 16 jaunpienācējas, tostarp amerikāņu dziedātāja Dženifera Lopesa, ASV republikāņu kongresmene Mišela Bahmane, ASV datoru ražošanas uzņēmuma “Hewlett-Packard” vadītāja Mega Vitmena un interneta uzņēmuma “Yahoo” galvenā izpilddirektore Marisa Meijere.b Līdzīgi kā pērn, pati jaunākā sarakstā atkal ir dziedātāja “Lady Gaga”, kura šobrīd ir 26 gadus veca un ierindota 14. pozīcijā. Savukārt vecākā starp 100 ietekmīgākajām sievietēm ir 86 gadus vecā Lielbritānijas karaliene Elizabete II, kas ierindojusies 26. vietā. 2011.gada “Forbes” sarakstā “Lady Gaga” atradās 11. vietā, bet Elizabete II – 49. vietā.

ASV prezidenta dzīvesbiedre Mišela Obama šogad ierindota 7. vietā, kopš pagājušā gada pakāpjoties uz augšu par vienu pozīciju. Arī šogad Obamu par vienu vietu apsteigusi Indijas Nacionālā kongresa prezidente Sonja Gandija, kas ierindota sestajā vietā. Par piekto ietekmīgā pasaules sievieti atzīta laikraksta “The New York Times” atbildīgā redaktore Džila Abramsone, bet ceturto vietu ieņem Bila Geitsa dzīvesbiedre Melinda Geitsa, kas ir Geitsu fonda līdzpriekšsēdētāja.

Merkele godpilnajā pirmajā vietā ierindota jau otro gadu pēc kārtas, kas atspoguļo viņas lomu cīņā ar Eiropas Savienības ekonomisko krīzi. Merkele ir ES “dzelzs lēdija” un vadošā spēlētāja eirozonas ekonomiskajā drāmā, kas turpina apdraudēt pasaules finanšu tirgus, raksta “Forbes”. Šīs 100 sievietes “izrāda ietekmi dažādos veidos un ar ļoti dažādiem rezultātiem”, norāda žurnāla “Forbes Woman” prezidente Moira Forbsa. “Vai nu vadot multimiljardu dolāru kompānijas, pārvaldot valstis, veidojot mūsu dzīves kultūras ainu vai vadot humānas iniciatīvas, kopīgi šīs sievietes maina mūsu planētu ļoti spēcīgos un dinamiskos veidos.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+