×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

“Forbes”: Putins gāž Obamu no pasaules ietekmīgākā cilvēka troņa (3)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) Russia’s President Vladimir Putin (L) welcomes US President Barack Obama at the start of the G20 summit in this September 5, 2013 file photo in Saint Petersburg. Russian President Putin takes the top spot on Forbes’ fifth annual ranking of “The World’s Most Powerful People” as he continues to solidify control over Russia and the international stage released on October 30, 2013. US President Barack Obama (No. 2) dropped from the number one spot, followed by General Secretary, Communist Party of China Xi Jinping (No. 3), Pope Francis (No.4) and German Chancellor Angela Merkel (No. 5). AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV

Par ietekmīgāko cilvēku pasaulē žurnāls “Forbes” šogad atzinis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Putins pērn šajā reitingā tika ierindots trešajā vietā.

Iepriekš divus gadus pēc kārtas šis tituls piederēja ASV prezidentam Barakam Obamam, taču šogad viņš iekļauts saraksta otrajā vietā.

Putina nokļūšanu pasaules ietekmīgāko cilvēku saraksta virsotnē izdevums skaidro ar pieņēmumu, ka Putinam izdevies nostiprināt savu kontroli Krievijā, savukārt Obamam pēdējā laikā nebūt nav veicies spoži, par ko liecina arī fakts, ka ASV federālajai valdībai nācās uz laiku apturēt savu darbu, jo likumdevēji nespēja panākt vienošanos par nākamā gada budžetu.

Par trešo ietekmīgāko cilvēku pasaulē šogad pasludināts Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins. Ceturtajā vietā iekļauts Romas pāvests Francisks, savukārt Vācijas kanclere Angela Merkele, kura gadu iepriekš tika pasludināta par otro pasaulē ietekmīgāko personu, šogad noslīdējusi uz piekto vietu.

Saraksta pirmo desmitnieku šogad noslēdz “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss, kurš atzīts par sesto ietekmīgāko cilvēku pasaulē, saraksta septītā vieta atvēlēta ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājam Benam Bernankem, astotajā vietā iekļuvis Saūda Arābijas karalis Abdulla, devītajā pozīcijā ierindojies Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi, bet desmito vietu ieņem pasaules lielākā mazumtirdzniecības uzņēmuma “Wal-Mart Stores Inc.” izpilddirektors Maikls Djūks.

Pasaulē ietekmīgāko cilvēku saraksta izveidošanā ņemti vērā četri kritēriji – ietekme uz daudziem cilvēkiem, kontrolēto finanšu resursu apmērs, fakts, vai personai ir ietekme uz dažādām dzīves jomām, un tas, vai šī persona aktīvi izmanto savā rīcībā esošo varu.

Kopumā sarakstā iekļautas 72 personas. Kā skaidro “Forbes”, tam ir simboliska nozīme, jo pasaulē, pēc aptuveniem aprēķiniem, šobrīd ir 7,2 miljardi iedzīvotāju, un tādējādi reitingā iekļauts viens ietekmīgs cilvēks uz katriem 100 miljoniem iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šis pētījums norādu kurš visvairāk spēj ietekmēt Forbes redaktoru – ar naudu, šantāžu, draudiem, …

  2. Ruskij – hitrij… Gandrīz sagrāva Ameriku…

  3. Ir par ko pasmieties. Pēc smagas izgāšanās ar Nobela Miera prēmiju, Purinam, ar kuru nevēlas tikties pat ASV prezidents, piešķir “Pasaules ietekmīgākais cilvāka” titulu… Secinājums ir tikai viens, Nobela Miera prēmiju nevar nopirkt par naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+