Praktiski
Dārzs

Forma, garša, izmērs: radītas jaunas un neparastas tomātu šķirnes0

Izstāde “Tomātu 20.parāde” Latvijas Dabas muzejā. Foto – LETA

No 23. līdz 27. augustam Latvijas Dabas muzejā apskatāma izstāde – “Tomātu 20. parāde”. Tā veltīta Artūra Sildes Dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” 20 gadu jubilejai. Izstādē kluba kolekcionāri no visas Latvijas pārsteigs ar vairāk nekā 400 tomātu šķirnēm.

Selekcionāri ik gadu rada jaunas un arvien neparastākas tomātu šķirnes, bet ar ko gan iespējams pārsteigt – ar formu, garšu vai izmēru? Šodien selekcionāri visus šos parametrus apvieno.

Izstādē būs iespēja apskatīt īstus „mākslas darbus” – pasaules jaunākās un modernākās tomātu šķirnes –, tās savos dārzos ir izlolojuši kolekcionāri no visas Latvijas. Daudzveidīgajā tomātu krāsu paletē un izskata dažādībā katrs varēs atrast un iegādāties savai gaumei piemērotu šķirņu sēklas, ko jau nākamajā gadā izaudzēt savā dārzā.

Šogad izstādē ar vairāk nekā 120 gan tautā jau iemīļotām, gan jaunām un pašu selekcionētām šķirnēm piedalīsies dārzniecība „Neslinko”. Kolekcionāri Valdis Pūliņš un Ludmila Kodzasova piedāvās apskatīt divkrāsaino (Bicolor) un „rūķīšu” tomātu kolekcijas, kā arī pārsteigs ar indigo krāsas augļiem.

Konferenču zālē katru dienu plkst. 13 savā pieredzē dalīsies ilggadējie dārzkopji: Irina Hruškaja, Austra Zaļuma, Ludmila Kodzasova un Valdis Pūliņš (ieeja ar izstādes biļetēm).

Pirmo reizi muzeja izstādē piektdien, sestdien un svētdien izstādes apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt nitrātu saturu līdzpaņemtajos tomātos (pašu audzētajos vai pirktajos).

LA.lv