×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Foršākie dziesmusvētku šoferīši – no Cīravas, Mazsalacas un Valmieras

dziesmusvetku soferitis

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atbalstītāja Statoil Fuel & Retail Latvia organizētajā balsojumā par draudzīgākajiem un aizrautīgākajiem šoferīšiem Latvijā atzīti Harijs Krinkels no Cīravas, Juris Zilpaušs un Indulis Penka no Mazsalacas, kā arī Nauris Šulmeistars un Sergejs Smorodins no Valmieras, portāla LA.lv pavēstīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Stūre.

Jauniešu iemīļotākos šoferus vieno tādas īpašības kā labas iemaņas drošā braukšanā, plašs joku un piedzīvojumu stāstu krājums, cieņa pret kolektīva tērpiem un atribūtiem, māka uzmundrināt dalībniekus gan ceļā, gan starp mēģinājumiem, kā arī rūpēšanās par savu kolektīvu labsajūtu un drošību.

Dzērves pamatskolas 1.–4.klašu un 5.–9.klašu tautas deju kolektīvi par savu šoferīti Hariju Krinkelu saka tā: “Viņš vienmēr zina visas ielas un ieliņas, pa kurām bez sastrēgumiem nokļūt mēģinājumu un pasākumu vietās. Turklāt viņš zina arī, kādiem deju atribūtiem vai tērpu sastāvdaļām jābūt līdzi un mēdz pārbaudīt skolotājas, atgādinot, ja kaut kas aizmirsies.” Harijam šie bija jau 11. Dziesmu un deju svētki!

Arī jauniešu deju kolektīva “Magone” šoferīši Juris Zilpaušs un Indulis Penka ir pieredzes bagāti Svētku autobusu vadītāji, kuri kolektīva vidū iemantojuši mīļas uzrunas – Jurītis un Indulītis. Juris Zilpaušs uz svētkiem dodas jau 35 gadus! Savukārt Induli Magoni dalībnieki ciena, jo “atgriežoties no skates, koncertiem un arī lielajiem svētkiem, katrs tiek nogādāts pie mājas durvīm, un vecākiem par saviem bērniem nemaz nav jāuztraucas”.

Valmieras Viestura vidusskolas tautas deju kolektīvs “Viesturietis” atzīst, ka ar autobusa vadītāju Nauri Šulmeistaru jeb “rēcīgo piparu” viņiem ir ārkārtīgi paveicies. Valmierieši teic: “Nebija tāda mirkļa, kad Nauris nedomāja, kā labāk dejotājiem. Starp dejām lielie varēja ģērbties autobusā un mazie sasildīties, kad bija salijuši. Visur paspējām laikā un arī pusdienās bijām pirmie.”

Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra “Si bemol” šoferītis Sergejs Smorodins jau kļuvis par vienu no kolektīva dalībniekiem: “Mums bija divi mēģinājumi, caurlaides, ģenerālmēģinājums un koncerts, taču Sergejs noskatījās KATRU mūsu uzstāšanos!!! Tas nozīmē, ka viņš mēģinājumos ir pavadījis tikpat daudz laika, cik mēs!” Turklāt sapratne starp orķestrantiem un šoferi bija abpusēja – “cienot viņu, mēs cienījām arī autobusu, tāpēc zem krēsliem Sergejs košļenes neatradīs”.

Pavisam kopā tika saņemti 34 interesanti stāsti par autobusu vadītājiem, un labākie no tiem saņēma vairāk nekā 500 balsu. Pieteikumi tika saņemti gan latgaliešu valodā, gan dzejas rindās, atklājot dalībnieku ikdienas neredzamo daļu – to, kurā ar vadītāja atļauju autobusā tiek uzrīkota diskotēka un “brīvais mikrofons”, to, kurā šoferis kolektīva vadītājai, ikreiz kāpjot ārā no autobusa, galanti pasniedz roku, to, kurā autobuss tiek izrotāts ar kolektīva nosaukumu, to, kurā šoferītis ar savu 49-vietīgo autobusu labprātīgi pārved jauniešus arī no izklaidēm, un vēl. Turklāt daudzi kolektīvi savu šoferi iemīļojuši tik ļoti, ka apdāvinājuši un arī uz nākamajiem svētkiem labprāt dotos kopā.

Pieci visvairāk balsu saņēmušie šoferīši ieguvuši simt eiro degvielas karti un desmit hotdogus, savukārt viņu vestie kolektīvu dalībnieki – īpašu pārsteigumu no Statoil MadeToGo gardo uzkodu klāsta. Tāpat izlozes kārtībā apbalvoti pieci balsotāji un pieci stāstu iesniedzēji.

“Paldies visiem autobusu vadītājiem par Svētku laikā paveikto darbu! Tā bija saspringta un līdz minūtēm saplānota nedēļa, kurā neizskanēja neviens gadījums par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu. Šoferīši ir bijuši godprātīgi un rūpējušies par dalībnieku drošību. Turklāt iesniegtajos stāstos lasāms, ka tas bijis būtiski arī kolektīviem – lai jaunieši galamērķī nokļūtu laikā, droši un ar pozitīvām emocijām,” saka Ilze Siliņa, Statoil Fuel & Retail Latvia izpilddirektore.

Dziesmu svētku dalībnieku stāstus par saviem autobusu vadītājiem lasiet ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+