Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
18. decembris, 2015
Drukāt

“Forum Cinemas” piespriež 1,384 miljonu eiro naudassodu par karteļa vienošanos (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Somijas kapitāla kompānijai “Forum Cinemas”, kas Lietuvā pārvalda kinoteātrus Viļņā, Kauņā, Klaipēdā, Panevēžā un Šauļos, būs jāmaksā 1,384 miljonu eiro naudassods par karteļa vienošanos, piektdien nolēmusi Lietuvas Konkurences padome.

Tā atzinusi, ka kinoteātri “Forum Cinemas”, “Multikino Lietuva” un “Cinamon Operations” savā starpā saskaņojuši biļešu cenas.

“Izmeklēšanas materiāli liecina, ka kompānijas, kas pārvalda kinoteātrus Viļņā un Kauņā, piekrītot “Forum Cinemas” iniciatīvai, atteikušās no skatītājiem draudzīgām ģimeņu, nedēļas nogales un citām akcijām, kā arī no atlaidēm skatītāju iemīļotām filmām. “Forum Cinemas” nepārprotami mudinājusi savus konkurentus turēties pie “pieņemtās prakses” neparedzēt atlaides kinofilmu rādīšanas sākumā,” paziņojumā presei norāda padomes locekle Jolanta Ivanauskiene.

Pēc viņas teiktā, ja kompānijas nebūtu piedalījušās kartelī attiecībā uz cenām, tās būtu varējušas piedāvāt skatītājiem vairāk akciju vai lētākas biļetes.

Kompānijas “Multikino Lietuva” un “Cinamon Operations” atzinušas dalību kartelī, tādēļ tās atbrīvotas no naudassodiem attiecīgi 99 200 un 138 800 eiro apmērā.

Savukārt “Forum Cinemas” noliegusi, ka piedalījusies karteļos un saskaņojusi savu darbību ar “Multikino Lietuva” un “Cinamon Operations”.

Vienošanās starp “Forum Cinemas” un “Multikino Lietuva” Viļņā pastāvējusi gandrīz divus gadus, bet starp “Forum Cinemas” un “Cinamon Operations” – vairāk nekā trīs gadus.

Pie “Forum Cinemas”, kas Lietuvā pārvalda sešus kinocentrus, pieder filmu izplatītāja “Forum Cinemas Home Entertainment”, kas ieņem tirgus lielāko daļu. Kompāniju “Forum Cinemas” kontrolē Somijas “Nordic Cinema Group Holding”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ārprāts! Un to izdarīja somu kompānija!!! Nevar būt!!! Somija tak paraugvalsts.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+