×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. augusts, 2016
Drukāt

Jautrā 13 surikātu ģimene Rīgas zoodārzā saņem sālsmaizi (1)

Foto - Rīgas zoodārzsFoto - Rīgas zoodārzs

Papildināts teksts un galerija.

Surikātu ģimenei Rīgas Zooloģiskajā dārzā Jurģi – jaunu māju apgūšana, kas svinīgi atklāta ceturtdien. Jaunā māja tapusi āra aplokā pie Terārija ēkas.

Jautro dzīvnieku rosīgo darbošanos tagad var vērot ikviens zoodārza apmeklētājs, jo skatītājus no dzīvniekiem atdala stikla siena. Tas nozīmē, ka vislielākie ieguvēji no jaunās ekspozīcijas būs gan mazi bērni, gan arī cilvēki ratiņkrēslos. Jautrā 13 dzīvnieku ģimene saņēma arī sālsmaizi – ar miltu tārpiem un granulām pildītus caurumainus kartona cilindrus. Dzīvniekiem nācās ripināt kārbas un krietni nopūlēties, lai tiktu klāt gardumiem.

Dzīvniekiem ir plašs smilšu laukums, kurā rakņāties un meklēt kādus paslēpušos gardus kukaiņus un to kāpurus, bet vēsākām dienām noderīgas būs sildlampas aploka vidū izvietajā lapenē. Surikati arī priecājās, ka nu viņu dzīve kļuvusi drošāka – ģimenes sargs var uzrāpties uz lapenes jumta un pārlūkot daudz plašāku teritoriju, vēsta zoodārza pārstāvji.

Patlaban Rīgas zoodārzā dzīvo 13 surikatu ģimene. Ģimenes galva ir 2008. gadā šeit dzimusī mātīte Undīne. Savukārt tēviņš Jorens dzimis Tallinas Zoodārzā un uz Rīgu atceļojis 2010. gadā. Pāris ir bijis ļoti ražīgs, jo šo gadu gaitā ir dzimuši vairāk nekā 25 mazuļi. Lai ģimene nekļūtu pārāk liela un tajā nesāktos lieki kašķi, pagājušā gadā uz citiem zoodārziem nosūtīti 11 jaunie dzīvnieki – 9 surikati uz Beļģiju un 2 dzīvnieki uz Poliju. Surikatu saimē vairojas tikai bara galvenais pāris, savukārt bērnu aprūpē piedalās visa ģimene.

Dabā surikati dzīvo apmēram 10-15 gadus. Tie sastopami Āfrikas dienvidos. Surikati ir plēsēji, kuru pamatbarība ir kukaiņi. Ēd arī skorpionus, zirnekļus, simtkājus, tūkstoškājus, ķirzakas, čūskas, sīkos zīdītājdzīvniekus, putnu olas un augu barību. Retāk apēd pa sīkam putnam.
Laipni aicināti ciemos!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mīlumiņi 🙂

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17
Alūksne +17.6
Daugavpils +16.7
Saldus +17
Liepāja +15.6
Jelgava +17
Ventspils +11.4
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +17
Draugiem Facebook Twitter Google+