Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Aigars Apinis saņēmis pasaules čempiona zelta medaļu0


Aigars Apinis ar paravieglatlētikas pasaules čempiona zelta medaļu.
Aigars Apinis ar paravieglatlētikas pasaules čempiona zelta medaļu.
Foto: Latvijas Paralimpiskā komiteja

Latvijas titulētākais paraolimpietis Aigars Apinis piektdien Dubaijā, kur norisinās pasaules čempionāts paravieglatlētikā, saņēma zelta medaļu par triumfu diska mešanas sacensībās.

Apinis, startējot F52 medicīniskajā grupā, labākajā mēģinājumā raidīja disku 21,05 metru tālumā, tuvāko sekotāju poli Pjotru Koseviču apsteidzot par 47 centimetriem. Trešo vietu ar 19,91 metru ieņēma cits Polijas sportists Roberts Jahimovičs.

“Šis bija viens no grūtākajiem pasaules čempionātiem garās sezonas dēļ – pirms sacensībām bija intensīvs un ilgstošs gatavošanās periods. Paralimpiešiem mešanas disciplīnās šādās garās sezonās sagatavošanos traucē arī laika apstākļi, jo Latvijā cilvēkiem ar invaliditāti nav piemērotas vietas treniņiem rudens un ziemas sezonā. Taču kopumā es jūtu ļoti lielu gandarījumu par padarīto un sasniegto rezultātu. Esmu patiesi priecīgs, ka varēju apbalvošanā atkal dzirdēt Latvijas himnu,” sacīja pasaules čempions.

“Mēs, visa Latvija, varam patiesi lepoties ar Aigaru, viņa neatlaidību, darbaspējām un sasniegumiem. Viņš kārtējo reizi ir apstiprinājis savu čempiona titulu. Sacensībās un apbalvošanas ceremonijā Latvijas vārdu dzirdēja vairāk nekā 1400 čempionāta dalībnieku un skatītāju, un vēl vairāki miljoni skatītāju pie TV ekrāniem, sociālajos tīklos un citos medijos,” saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Aigars Apinis uzvar pasaules čempionātā paravieglatlētikā

Apinis tieši diska mešanā ir trīskārtējs paraolimpiskais čempions, turklāt zeltu ieguva arī 2016.gadā Riodežaneiro. Tāpat viņš ir daudzkārtējs pasaules un Eiropas čempions.

Saistītie raksti

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā notiek no 7. līdz 15.novembrim. Latviju Dubaijā pārstāv pieci sportisti. Viņu vidū bez Apiņa, ir arī Jānis Juhņēvičs, Diāna Dadzīte, Dmitrijs Silovs un Baiba Rorbaha.

Kopumā pasaules čempionātā piedalās apmēram 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiek Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas paredzēts un pielāgots tieši parasportistiem.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Gaidels iecelts LFF izpilddirektora amatā
17 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas sieviešu basketbola izlase izvēlējusi kapteini
21 stundas
LE
LETA
Sports
Paravieglatlēte Dadzīte pasaules čempionātā izcīna zeltu šķēpmešanā
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Stingrākas prasības studentiem, bet mazāk budžeta vietu?
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Izšķērdēti divi gadi un pusmiljons eiro – Latvija “Expo” nepiedalīsies
13 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes…
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Bostonas aizsardzība noēd Porziņģi
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
2 stundas