Kultūra
Māksla

FOTO: Alises Mediņas gleznu izstādes “Pilsētas intonācijas” atklāšana0


Alises Mediņas izstāde galerijā Jēkabs"
Alises Mediņas izstāde galerijā Jēkabs"
Foto: Dainis Bušmanis

Galerijā “Jēkabs” no 17.aprīļa skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde “Pilsētas intonācijas”.

Klusums pilsētā gandrīz nav iespējams. Kā skan pilsēta, kā pilsēta runā? Dažādie ritmi, trokšņi, skaņas veido noskaņu intonācijas, dažkārt draudīgas, vai priekpilnas, citreiz melanholiskas.

Vizuālajā mākslā apzīmējums “intonācija” nav tehniski precīzi definēts, to vairāk varam attiecināt uz skaņu pasauli, bet ir skaidrs, ka mūsdienu komunikācijas izteiksmes veidi paplašina savas definētās robežas.

Ne velti intonācija ir saziņas palīglīdzeklis, kas ļauj vienam otru saprast, uztvert otra domu. Intonācija vistiešākajā veidā skar mūsu emocijas, kas, protams, katram ir individuālas un subjektīvas.

Latvijas laikmetīgajā mākslā Alises Mediņas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm.

Alise Mediņa ir jaunās paaudzes māksliniece, taču viņas gleznotajās ainavās jūtama sena dvēsele. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu un strādājot galvenokārt ainavas žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Alisei ir izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām.

Par izstādē redzamajām gleznām stāsta autore: ”Man jāapbēdina asu izjūtu cienītāji un tie potenciālie mākslas vērtētāji, kuri vēlētos darbos redzēt mākslinieka radošās mokas, personīgās dilemmas un cīņu ar sabiedrību un tās vērtībām.

Mans radošais vadmotīvs ir mīlestība pret pasauli, kura ir man apkārt ar tās dažādajām šķautnēm. Un šīs izstādes galvenā mūza ir bijusi Rīga, tās krāsas, faktūtas kuras saskatu, gaisma, atspīdumi, dažādie gadaliki un diennakts stundas.”

Publikai Alises Mediņas personālizstāde “Pilsētas intonācijas” būs apskatāma laikā no 17. aprīļa līdz 17.maijam galerijā “Jēkabs”, Jēkaba ielā 26/28, Rīgā

Alises Mediņas gleznu izstādes atklāšana galerijā "Jēkabs"

LA.lv