Latvijā
Politika

Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs29


Jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Levitu inaugurācijas sarīkojumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Levitu inaugurācijas sarīkojumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Edijs Pālens/LETA

Bez visām citām Latviju jau šogad skārušām vētrām gandrīz pati lielākā vismaz pagaidām ir izrādījusies prezidenta Egila Levita inaugurācija. Starp daudziem šim notikumam veltītiem virsrakstiem acīs iekrīt: “Levits sāk ar skandālu.”

Dāmas un kungi, būsim precīzi, ar skandālu sāka dažas popularitātes izlutinātas vai arī kādu iekšēju kompleksu plosītas personas, kurām piebiedrojas citi! Tā gadās, tas ir tik cilvēciski, jo, kad ir, tad gribas vēl. Tāda gribēšana reizēm pat ir izraisījusi lielus karus.

Inaugurācija, protams, nav ikdienišķs notikums, un uz to būtu nepieklājīgi ierasties džinsos, ielas apavos un nelūgtam. Ko ielūgt, tas ir prezidenta un viņa kancelejas darbinieku ziņā. Kas attiecas uz protokolu, atzīsim, ka prezidentam savā valstī ir tiesības izstrādāt savu protokolu.

Pasaule nedzīvo pēc gluži viena priekšraksta. Vai nav dīvaini, ka līdz šim neviens nav iedomājies par tiem, kuriem tā saucamo otro pusīšu nav, varbūt arī viņi ne reizi vien ir jutušies visai neomulīgi?

Bet varbūt mēs esam jau tā pieraduši pie skandāliem, ka bez tiem vispār nespējam dzīvot? Kad nu pēc ilgiem laikiem ir sanācis prezidentu ievēlēt bez skandāla, kaut kas ir jāizdomā.

Likt prezidentam atkārtot zvērestu viena neprecīzi izrunāta vārda dēļ ir uzjautrinājums tiem, kas prezidenta amatā vismazāk vēlējās redzēt tieši šo kandidātu. Varam būt droši – viņi neliksies mierā, jo tai niezei zāles vēl nav izdomātas. Iepriecina tas, ka Latvijai beidzot ir prezidents ar jurista izglītību un praksi.

Mīļie, nebūsim taču tik sīki, Latvijas galvenā problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad savu pilsonisko apziņu nevēlamies audzēt lielāku, kad pārspīlējam savus nopelnus un pieprasām īpašu attieksmi pret sevi.

Tuvojoties krustojumam, auto vadītāji parasti piebremzē. Prezidentu maiņa taču arī ir sava veida valsts ceļu krustojums. Piebremzēsim dažas savas ambīcijas un neizšķiedīsim spēkus un mums doto Dieva žēlastības dārgo laiku nelietderīgi!

Saistītie raksti

Komunikācijā citam ar citu vienmēr var kaut ko mainīt un uzlabot. Nekas nav akmenī iecirsts un mūžīgs. Inaugurācijas svinīgajā sarīkojumā Gaismas pilī nebija sveču, cepešu un deju, tur svētku gaisotnē notika iepazīšanās un darba tikšanās, jo darāmā mums tiešām ir daudz.

Gan katram savā vietā un amatā, gan valstij kopumā. Tā bija laba un cerīga diena. Bet skandāli ir bijuši un būs. Tās ir putas, kas rodas vienmēr, kad zupas katliņš sāk vārīties.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
LM ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru auditā konstatē dažādus trūkumus
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
LIVA: skolās aizvien nopietnāka problēma kļūst “vecāku tiesību pārākums” 2
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gaisā sajuta aizdomīgu smaku: pie zālītes smēķētājiem atrod iespaidīgus krājumus
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Sports
Izcila nedēļa Majoros – Samoilovs/Šmēdiņš triumfē bez neviena zaudēta seta
53 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Strauji attīstās Ziemassvētku vecīša pilsētas izgaismotājs no Iecavas
41 minūtes
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Spēcīgām emocijām pildīts izskan Baltijas ceļa 30. gadadienas koncerts Likteņdārzā
5 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
FOTO: Gar Peipusu pa Sīpolu ceļu. Top jauns pārgājienu maršruts no Rīgas līdz Tallinai
3 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Kultūra
Vija bija kā lampiņa, uz kuru visi tiecās. Saruna ar Dairu Āboliņu par filmas tapšanu 4
8 stundas