Latvijā
Sabiedrība

Ap 100 cilvēku protestē pie Saeimas pret topošo valdību0

Foto: Edijs Pālens/LETA. Kolāža: la.lv

Aptuveni 100 cilvēku otrdien pulcējušies protesta akcijā pie Saeimas, ar dažādiem plakātiem un saukļiem pieprasot neapstiprināt premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) veidoto valdību.

Ap plkst.11 protesta akcija noslēdzās un tās dalībnieki izklīda. Protesta akcija noslēdzās bez incidentiem.

Kā novēroja aģentūra LETA, protestētāju vidū arī bijušais deputāts Valdis Kalnozols, kurš strīdas ar klātesošajiem protestētājiem. Tāpat pie protestētājiem izgājis viens no parijas “KPV LV” līderiem Aldis Gobzems, kurš sarunājas ar klātesošajiem.

Protestētāji ieradušies ar dažādiem plakātiem. Aģentūra LETA novēroja, ka pasākumā piedalās aktīvisti ar dzeltenām vestēm un plakātiem krievu valodā. Uz viena no plakātiem krievu valodā rakstīts “Vara – tautai, kameras – zagļiem”, bet uz otra – “Pietiek zāģēt eiro naudu”.

Pārējos protestētāju plakātos latviešu valodā galvenokārt pausti aicinājumi izteikt neuzticību Kariņa topošajai valdībai. Uz viena no plakātiem rakstīts “Nē ārvalstniekam”. Tajā pašā laikā vairāki protestētāji pauž atbalstu iepriekšējam premjera amata kandidātam Gobzemam.

Dalībnieki arī izkliedza dažādus saukļus, tostarp “Kariņam nē” un “Viņķelei nē”. Tāpat tika izdalītas skrejlapas ar politiskās partijas “KPV LV” programmu.

No visiem pasākuma dalībniekiem tikai nelielai daļai mugurā uzvilktas dzeltenas vestes. Protesta pasākumu pie Saeimas novēro aptuveni 30 Valsts policijas darbinieki.

Jau vēstīts, ka šī protesta akcija tika organizēta “Facebook” grupā, kurā aktīvi kritizēts Krišjāņa Kariņa (JV) valdības veidošanas process, īpašu atbalstu izsakot partijas “KPV LV” politiķim Gobzemam.

Iepriekš kā viens no protesta mērķiem bija pieteikta prasība pēc parlamenta ārkārtas vēlēšanām, bet svētdienas ierakstā sociālā tīkla “Facebook” grupā “Latvijas tautas demonstrācija” tā vairs nav atrodama. Tā vietā kā viens no protesta mērķiem izvirzīta prasība valdībai “cienīt tautas gribu un strādāt iedzīvotāju interesēs”.

Minētās “Facebook” grupas ierakstos pēdējās nedēļās aktīvi plānota šī pasākuma norise, saskaņojot demonstrācijas laiku, saukļus, atpazīšanās zīmes.

Protesta akcijas mērķis, kas pieteikts Rīgas domē, ir pretošanās Kariņa veidotajai valdībai. Tāpat plānots protestēt pret Saeimā neievēlētu pilsoņu tiesībām ieņemt ministru amatus, vienlaikus pieprasot ārkārtas vēlēšanas.

“KPV LV” politiķis Gobzems arī dalījās ar aicinājumu doties uz protestu. Vienlaikus Gobzems pauda, ka minētā demonstrācija neesot ne viņa, ne viņa partijas organizēts pasākums.

Saistītie raksti

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Traktora dēļ no amata jāaiziet amatpersonai Līvānos
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Rīta agrumā Rīgas pils tornī paceļ Baltijas valstu karogus
8 stundas
GS
Gundega Skagale
Latvijā
Kārlis labprāt uzzinātu to cilvēku vārdus, kas stāvēja līdzās. Varbūt kāds atpazīst?
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama
1 minūte
LA
LA.LV
Pasaulē
FOTO: Latvijas un Lietuvas prezidentu tikšanās uz Latvijas-Lietuvas robežas Grenctālē
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Helmanim piemērots aizdomā turētā statuss; liegts izbraukt no valsts 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīvdienās būs lielākoties saulains laiks
4 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Rīgā nav ievērības cienīga pieminekļa “Baltijas ceļam”
1 stunda