×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

FOTO: Apbalvotas Latvijas bibliotēkās lasītākās grāmatas (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Lasītākās grāmatas

Vislasītākās grāmatas Latvijas bibliotēkās 2015

Nominācijā "Oriģināldzeja" vispieprasītākie izrādījās Kornēlijas Apškrūmas dzejoļu krājumi "Dzirdēt ar sirdi” un "Labi vārdi mūža gadiem”.
Nominācijā "Oriģinālproza" visvairāk lasītāju Latvijas bibliotēkās ir Māras Zālītes romānam "Pieci pirksti”.
Jau trešo gadu pēc kārtas nominācijā "Tulkotā daiļliteratūra” vislasītāko grāmatu vidū ir EL Džeimsas erotiskie romāni Evas Stankēvičas tulkojumā "Greja piecdesmit nokrāsas” un "Brīvība piecdesmit nokrāsās”.
Dokumentālās oriģinālliteratūras vidū joprojām vissaistošākie ir aktieru dzīvesstāsti: Līgas Blauas „Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas”.
Tulkotās dokumentālās literatūras nominācijā pati pieprasītākā joprojām – jau otro gadu – ir Estesas Klarisas Pinkolas grāmata "Sievietes, kas skrien ar vilkiem” Andželas Šuvajevas tulkojumā.
Bērnu oriģinālliteratūras nominācijā joprojām – jau trešo gadu pēc kārtas ir Lielvārdes latviešu valodas un literatūras skolotājas Rutas Skrebeles pirmā grāmata - stāsts "Palaidnību karaļa Jāņa B. Dienasgrāmata".
Tulkotās bērnu literatūras grāmatu vidū jau ceturto gadu vislasītākās ir amerikāņu rakstnieka Džefa Kinnija "Grega dienasgrāmatas”.

Akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma pasākums un “Lielās lasītāju balvas 2015” uzvarētāju godināšna šodien norisinājās Jaunolaines kultūras namā, kur pasākuma vadītāju lomās iejutās aktieri Gunta Virkava un Zigurds Neimanis, bet par muzikālu izklaidi rūpējās brāļi Atis un Jānis Auzāni.

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības organizētā akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” šogad norisinājās 14. gadu, bet jau vienpadsmito reizi tika pasniegtas “Lielās lasītāju balvas”.

LBAB konkursā par vislasītākajām grāmatām piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējo trīs gadu laikā un tās tiek vērtētas un apbalvotas septiņās nominācijās. Šoreiz lasītāju viedokli apkopoja 606 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas.

LBAB priekšsēdētāja Biruta Eglīte savā svētku uzrunā sveica visus uz pasākumu atbraukušos bibliotekārus, rakstniekus un grāmatu izdevējus, vienlaikus atskatoties uz šogad paveikto:”Pirmo reizi mūsu darbības vēsturē ar saviem dāvinājumiem esam aizsnieguši 1516 publiskās, skolu un mācību iestāžu bibliotēkas. Dāvinājumu kopējais apjoms gan ir mazāks kā citus gadus, iespēja iegādāties grāmatas bibliotēkām sniegta par gandrīz 59 tūkstošiem eiro. Protams, ka vēlējāmies dot vairāk, taču šogad diemžēl nebija vēlēšanu, tāpēc politiķu un partiju atsaucība arī bija ļoti zema. Taču, ja agrāk mums pats galvenais darbā šķita dāvinājuma apjoms, tad tagad tā ir satikšanās – grāmatu izdevēju un rakstnieku satikšanās ar saviem lasītājiem, politiķu satikšanās ar vēlētājiem, viena pagasta ļaužu satikšanās ar kaimiņos dzīvojošajiem.”

Tradicionāli savu balvu – braucienu uz Briseli, labākajām bibliotekārēm pasniedza Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere. Viņa visām Latvijas bibliotēkām dāvinās arī savu jaunāko grāmatu “Starptautiskās valūtas attiecības”.

Izdevniecība “Lauku Avīze” savas pārsteiguma balvas pasniedza šīgada labākajam pasākuma rīkotājam – Salas novada Biržu kultūras nama vadītājai Vijai Pazuhai, kā arī Apes novada priekšsēdētājai Astrīdai Harju, kas novadīja publisko diskusiju reizē, kad uz to neieradās neviens no politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. A kuras tad ir tās populārākās grāmatas?

  2. Vai tad apbalvotas grāmatas (kā teikts virsrakstā) vai tomēr autori?

  3. Apbalvotas Latvijas bibliotēkās visvairāk lasītās grāmatas, anālфviti!

  4. Nekaitētu nopietniem auditoriem painteresēties par aizkulisēm un to, kā tiek veidota tā sauktā statistika. Vinnē tas, kam jāvinnē. Kārtējās izdevniecību spēlītes un vienošanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+