×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. augusts, 2015
Drukāt

FOTO: Ar Dārza svētkiem atklāj Patvēruma māju pamestām grūtniecēm. Var kļūt par atbalstītāju (14)

Foto: Sandra LielmežaFoto: Sandra Lielmeža

Sestdien, 15. augustā, Valmieras apkaimē ar ikgadējiem Dārza svētkiem tika atklāta Patvēruma māja grūtībās nonākušām topošajām un jaunajām māmiņām.

Biedrības „Ģimenes Šūpulis” rīkotos Dārza svētkus ar saviem priekšnesumiem atbalstīja virkne mūziķu no tuvākām un tālākām malām, pasākuma apmeklētāji iepazinās ar projektā paveikto un vēl darāmo, bija klāt mājas iesvētīšanā un baudīja kopīgas pusdienas, savukārt mazie viesi guva jaunas iemaņas īpaši viņiem paredzētās radošajās darbnīcās.

Svētkos koncertēja dziesminieki Haralds Sīmanis un Mikus Frišfelds, kā arī Kluču ģimene un draugi, apvienojušies ansamblī „Tēvi, meitas un arfa”. Vakara noslēgumā ar sirsnīgu muzikālu sveicienu bija ieradušies grupas „Prāta Vētra” dalībnieki Renārs Kaupers un Jānis Jubalts.

„Sen jau radās doma, ka kaut kas jādara, lai sievietēm nav jāpieņem izmisīgais lēmums veikt abortu, ja bērniņš nāk necerēti,” par Patvēruma mājas misiju stāsta viena no tās dibinātājām vecmāte Rudīte Brūvere. „Aborts nav izvēle, šeit ir iespējams otrs solis – bērniņu sagaidīt ar cieņu un mīlestību, laist pasaulē un tad raudzīties, kā situācija abām pusēm attīstās tālāk.”

Patvēruma mājas ideja sāka īstenoties 2003. gadā, kad R. Brūvere kopā ar diakoni un skolotāju Irēnu Bindemani pēc kopīgās pieredzes Raunas misijā „Pakāpieni” nodibināja biedrību „Ģimenes Šūpulis”. Gadu vēlāk biedrība saņēma dāvinājumā „Jaunpaleju” mājas Kauguru pagastā, kuras pamazām ar ziedotāju un brīvprātīgo nenogurstošu atbalstu tika iekārtotas topošo māmiņu un viņu mazuļu uzņemšanai.

Patvēruma mājā varēs vienlaicīgi uzturēties sešas mammas ar bērniem, pusgada garumā baudot ģimenisku, atbalstošu vidi un mācoties rūpēties par sevi un mazuli. Projekts īpaši koncentrēsies uz šo sieviešu, tostarp nepilngadīgu meiteņu, turpmāku sociālu integrāciju un drošumspējas attīstīšanu.

Arī jūs variet kļūt par šīs mājas atbalstītāju. Vairāk informācijas: www.gimenes-supulis.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. PALDIES par šo lielisko sirds darbu!

 2. kādad, taisiet tik tādas mājas un veiciniet bezatbildību! svētā ieņemšana notikusi, vai? tām mamzelēm vajag pateikt, ka katrai rīcībai ir sekas, un nevar dzīvot sabiedrībai uz kakla!

 3. Sakiet , lūdzu, vai kurzemē arī ir šāda patvēruma māja?

 4. Patiess prieks, ka ir labi cilvēki, kas palīdz un atbalsta!
  Lai laba veselība, Rudītei un viņas komandai!

 5. Brīnišķīgs aizsākums! Paldies visiem, kas izveidoja šādu māju! Atbildot tai komentētāju daļai, kuriem vienmēr viss ir slikti. Nepilngadīga meitene gaida bērnu. Kādi agrāk bija varianti? – Vecāki centās pierunāt taisīt abortu, rezultātā – bērniņš nogalināts, jaunajai māmiņai sabojāta veselība, kā arī piholoģiska trauma un vainas apziņa uz visu mūžu. Tagad jaunā māmiņa var droši laist bērniņu pasaulē, jo zina, ka neviens viņu uz ielas neizmetīs. Ļaunākajā gadījumā, ja patiešām nevarēs bērniņu audzināt, atdos to adopcijai. Latvijā daudzas ģimenes grib adoptēt tieši zīdainīšus. Jā, teiksiet, ka Latvijā ir daudz bērnu, kuri dzīvo bērnunamos un kurus var adoptēt. Taču tie ir vai nu pusaudži, vai bērni invalīdi, vai vairāki brāļi un māsas, kurus nevar adoptēt pa vienam, bet jāņem visi kopā. Tas adoptētājus attur. Taču zīdainītim sameklēt jaunus vecākus nebūs problēmu. Rezultātā – vēl viena glābta dzīvībiņa, vēl viens bērniņš mūsu valstī, un arī ģimene, kurai veselības problēmu dēl nevar būt bērnu, tikusi pie mazuļa. Un, ja jaunā māmiņa nolems bērniņu audzināt pati, nebūs tā, ka pēc pusgada viņu izmetīs uz lielceļa – ej, kur gribi! Gan jau sameklēs dzīvesvietu, palīdzēs atrast darbu. Un līdz gada vecumam māmiņa saņem māmiņu algu.

  • Ir variants iemācīties nepieļaut grūtniecību, ja tā nav vēlama. Tad cilvēks nebūtu apgrūtinājums citiem un tie, kas tagad auklējas ar citu cilvēku problēmām, varētu darboties ekonomikā un celt labklājību.Bet tas ir šausmīgi sorosīdiski izvirtīgi! Cilvēks ir jātur bailēs un neziņā! Tad gan ir viena problēma – ar tādu iebiedēto un nezinošo jāauklējas visu mūžu!

   • Kāds naivums… “nepieļaut grūtniecību”… vrētu domāt katrs mazulis atļauju prasa. Labāk sagaidīt savus 40 un tad ar mākslīgo apaugļošanu pierunāt kādu nākt… Bērns ir svētība!

 6. Jocīgi komentāri. 🙂 Ir viegli visu pienest gatavu, bet te skaidri rakstīts, ka cilvēkiem dod makšķeri nevis zivi – apmācīs tādas lietas, ko bieži vien, teiksim, meitenes no labvēlīgām ģimenēm, nav piedzīvojušas – kā rūpēties par sadzīvi, kā pašai kaut ko izaudzēt, kā sniegt otram atbalstu, kā rūpēties par sevi. Tiesa, šādā situācijā nonāk ne tikai sievietes no nelabvēlīgām ģimenēm – tas ir stereotips. Apsveicama ideja!

  • Kādu makšķeri tad iedos? Ar ko vīriešus copēt, vai?
   Manā sapratnē makšķere varētu būt izglītība un profesija, bet tas pat netiek pieminets.

   • Arī laba mamma ir profesija! Sievietei ir arī jāprot rūpēties par mājas soli un bērnu- tās ir ļoti būtiskas prasmes! Nenovērtētas. Cik karjeristes spēj emocionāli būt ar bērnu? Laime, ka ir arī sirsnīgas aukles un vēlāk jau psihoterapija sadziedēs visu…

 7. Cik ilgi tās jaunās māmiņas ar bērniem (?) pie jums uzturēsies? Kurp viņas dosies ,kas viņas uzturēs? Bet iespējams- bērni tiek “atdoti” uz ārzemēm…

 8. dzimtā valoda un ētika Atbildēt

  Dīvains formulējums runājot par cilvēku-māti un bērnu/ Pamet pagali. bumbu

 9. Nu, sagaidīs. Ar cieņu. Pusgadu nodzīvos. Kur tālāk? Ja tās ir mazgadīgās no nelabvēlīgām ģimenēm, bez izglītības, darba un jumta virs galvas, ko tālāk?
  Liekulība. No aborta atrunāja, uzskata, ka viss izdarīts. Kārtējais lumpenis pasaulē palaists. Tad nu rūpējieties par to bērnu, kamēr viņš izaug, iegūst izglītību, specialitāti, un tad palaidiet pasaulē! Un bērna māti arī! Tā būs palīdzība un atbildība, bet šis – skuķi izvedīs irst uz ceļa kopā ar mazuli.

Draugiem Facebook Twitter Google+