Sports
Futbols

FOTO: Atjaunotais “Daugavas” stadions – medusmaize ar darvas piedevu0

foto: Timurs Subhankulovs

Atjaunotajā “Daugavas” stadionā un tā teritorijā vēl norit sagatavošanas darbi, bet jau nākamnedēļ šurp atkal steigs sporta līdzjutēji – otrdien vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi”, sestdien Latvijas un Igaunijas futbola izlašu spēle, pēc nedaudz vairāk kā mēneša stafeti pārņems dejotāji.

Viss svaigs un skaists. Ceturtdien prezentējot Latvijas futbola izlases galveno treneri Miksu Pātelainenu, Latvijas Futbola federācijas izpilddirektors Edgars Pukinsks šo projektu nodēvēja par medusmaizi. Futbols var priecāties – novecojušā un problēmu nomāktā “Skonto” stadiona vietā tagad izlase varēs atgriezties “Daugavas” stadionā, kas atbilst UEFA ceturtajai kategorijai. Faktiski – tā ir atgriešanās mājās, un simboliski, ka Latvijas izlases bijušais kapteinis Vitālijs Astafjevs namatēvam Elmāram Martinsonam, stadiona valdes loceklim, dāvāja kreklu, kurā 1992. gadā šajā laukumā debitēja valstsvienības sastāvā spēlē pret toreizējo Eiropas čempioni Dāniju.

Realizēta stadiona rekonstrukcijas pirmā kārta, kas izmaksājusi ap desmit miljoniem. Galvenais paveiktais darbs ir esošās tribīnes atjaunošana un gala tribīņu uzcelšana. Tagad vietas skatītājiem ir teju divreiz vairāk – no 5600 ietilpība pieaugusi līdz 10461. Vēl priekšā vairākas projekta kārtas un pēc to pabeigšanas šis būs milzīgs kvartāls, kur mājos daudzi sporta veidi.

Skaisti, bet kā parasti neiztiek bez liela BET – tribīnēm nav jumta, tādējādi tas var būt pamatīgs šķērslis, lai apmeklētu futbola spēles klātienē. Ideja un vēlme tās uzsliet ir, taču pašreiz nav skaidrs, kad tas varētu realizēties, galvenais šķērslis kā vienmēr ir finanses. Tribīnēm naudu no Eiropas Savienības fondiem piesaistīt nevarēs.

Miksu Pātelainenam ar “Daugavas” stadionu saistās īpašas atmiņas – 2000. gadā viņš tieši šeit noslēdza spēlētāja karjeru Somijas izlasē, cīņā ar Latviju piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. Jau nākamnedēļ Pātelainens šajā stadionā debitēs pie Latvijas izlases stūres. Lai veicas!

 

LA.lv