Latvijā
Novados

FOTO: Atklāj parku pie Kr.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē0


Atklāj parku pie Kr.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē
Atklāj parku pie Kr.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē
FOTO: Inārs Dreijereis

Atklāts parks pie Kr.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē, “Latvijas Avīzei” pastāstīja Inārs Dreijeris.

Engures Saieta nams atrodas kādreizējā Kr.Valdemāra dibinātajā jūrskolas ēkā un kļuvis par populāru vietu engurniekiem un viesiem.

Tajā ir pieejama vēsturiskā ekspozīcija par Engures jūrskolu un pagasta vēsturi, izstāžu zāle un telpas pasākumiem. Tagad ikviens varēs sajust šīs vietas īpašo vēsturisko elpu labiekārtotajā parkā un baudīt kultūras pasākumus brīvā dabā.

Parkā ir izveidoti gājēju celiņi ar soliņiem, neliela nojume – lapene, kas kalpos arī kā brīvdabas pasākumu norises vieta. Pieejama ugunskura vieta.

Atklāj parku pie Kr.Valdemāra dibinātās jūrskolas Engurē

Labiekārtojums tapis projekta “Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē” ietvaros. Tas īstenots partnerībā ar Jūrmalas pilsētas, Mērsraga un Rojas novada pašvaldībām.

Saistītie raksti

Parka labiekārtojuma projekta autors ir Iveta Lāčauniece (SIA “Arhitektūra un vide”), būvdarbus veica SIA “Telms”, būvuzraudzību – Guntis Lukšēvics, SIA “ANBI”.

Labiekārtojuma darbu kopējās izmaksas ir 131 733.45 eiro, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums ir 80 000, valsts budžeta dotācija 8 084 eiro, Engures novada pašvaldības finansējums 43 648 eiro.

Kopējās projekta izmaksas ir 7 375 447 eiro.

LA.lv