Ekonomika
Bizness

FOTO: Atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā0


AS "Liepājas Papīrs" ražotnē atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā.
AS "Liepājas Papīrs" ražotnē atklāta pirmā hibrīddrukas iekārta Baltijā.
Foto: Edgars Pohevičs

AS “Liepājas Papīrs” ražotnē Liepājā jūlijā darbu sākusi Baltijā pirmā hibrīddrukas iekārta “MPS EF Symjet”, kuras svinīgā atklāšana, piedaloties klientiem, partneriem, amatpersonām un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, notika piektdien, 19. jūlijā.

Svinīgo notikumu atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, kurš savā uzrunā uzsvēra, ka AS “Liepājas Papīrs” ir uzņēmums ar 121 gadu ilgu vēsturi, kurš vienmēr “ir spējis pielāgoties pasaules prasībām, tehnoloģijām un zināšanām, un tas ir unikāli”.

J. Vilnītis izteica vēlējumu, lai ““Liepājas Papīra” komanda vienmēr būtu radoša un vienmēr rastu idejas, kā būt līderiem savā jomā”.

Klātesošos apsveica arī Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore Ieva Bečere, AS “Liepājas Papīrs” pārdošanas daļas vadītājs Artūrs Gabaliņš un uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Jansons.

N. Jansons atklāja, ka šī Baltijas valstīs pirmā un pagaidām vienīgā hibrīddrukas iekārta iegādāta, balstoties uz tirgus pieprasījumu un klientu vēlmes pēc jauniem produktiem mazas un vidējas tirāžas drukas darbiem.

Lai pasākuma apmeklētāji labāk izprastu iekārtas unikalitāti un priekšrocības, ar nelielu prezentāciju uzstājās uzņēmuma “DOMINO Limited UK” pārstāvis Rūds Boss (Ruud Bos).

Īpašu uzmanību izpelnījās iespēja uz iekārtas sasniegt sietspiedei analogu krāsas uznesumu, tādējādi nodrošinot unikālu iespēju veidot materiāla struktūru.
Pirmās hibrīddrukas iekārtas Baltijā atklāšana

Pēc tam sekoja svinīgā lentas pārgriešana, iekārtas apskate un drukas paraugdemonstrējumi, kā arī materiālu piegādātāja “UPM Raflatac” pārstāvja Džeja Beitiona (Jay Betton) prezentācija par specializētiem materiāliem dzērienu industrijai.

Pasākuma izskaņā Normunds Jansons klātesošos sveica ar AS “Liepājas Papīrs” uzņēmumā uzstādītās iekārtas “MPS EF Symjet” saukli, lai “neiespējamais kļūst iespējams”, tā simboliski iezīmējot hibrīddrukas tehnoloģijas aizsākumu un poligrāfijas nozares jauno pavērsienu Baltijas valstīs.

“MPS EF Symjet” ir uzņēmuma “MPS Systems B.V.” un Lielbritānijas drukas uzņēmuma “DOMINO UK Limited” iekārtu apvienojums.

Būtiskākās iekārtas priekšrocības ir iespēja sasniegt niansētākus toņus, pateicoties paplašinātājam CMYK krāsu modelim ar oranžo un violeto krāsu.

Saistītie raksti

Uz iekārtas var realizēt folija aukstspiedes projektus, veikt darbu laminēšanu un iegūt sietspiedei līdzvērtīgu krāsas uznesumu, rodot iespēju veidot pilnīgi unikālus tekstūras efektus.

“MPS EF Symjet” hibrīddrukas iekārtas iegādē uzņēmums ir investējis vairāk nekā vienu miljonu eiro.

LA.lv