Kultūra
Mūzika

FOTO. Atklāts “Kremerata Baltica” festivāls0

Foto: Ivars Ķezbers

No 13. līdz 16. septembrim Dzintaru koncertzālē ar četriem muzikāli daudzpusīgiem koncertiem norisinās 15. Kremerata Baltica festivāls.

Ceturtdien ar krāšņu programmu un izciliem māksliniekiem izskanēja Festivāla atklāšanas koncerts, kurā “Kremerata Baltica” kopā ar jauno vijoļspēles talantu Arturu Trēlnesu atskaņoja “Ziemu” no Antonio Vivaldi cikla “Gadalaikiem” un Adama Skoumala “Variācijas par čigānu melodijas tēmu”. Starptautiski atzītā pianiste Julianna Avdejeva spoži atskaņoji Franča Lista “Pirmo klavierkoncertu”, savukārt “Kremerata Baltica” kamerorķestra virtuozais sniegums uzmirdzēja Bēla Bartoka “Otrā stīgu kvarteta” orķestra versijas pārlikumā un latviešu komponista Kristapa Pētersona “Bartokālās etīdes” pasaules pirmatskaņojumā.

Galerijas nosaukums

Jau par tradīciju Kremerata Baltica festivālā kļuvusi talantīgā pianista Georgija Osokina uzstāšanās. Viņš sevis radītajā mūzikas telpā aicina ar dziļumu, nopietnu pieeju mākslai un Friderika Šopēna interpretācijām. Šovakar koncertā “Georgijs Osokins un Kremerata Baltica” ar Polijas vējiem skanēs sakrālā minimālista Mikolaja Gurecka skaņdarbi, Mečislava Veinberga Trīs skaņdarbi no Bērnu Burtnīcas un 20. gadsimta poļu pianista un skaņraža Miloša Magina emocionāli spēcīgā lūgšana “Stabat Mater” stīgām un timpāniem. Georgija Osokina interpretācijā būs iespēja baudīt dvēseles taustiņu aristokrāta Friderika Šopēna Trešo balādi Labemolmažorā un Otro klavierkoncertu fa minorā.

Savukārt sestdien koncerts “Kremerata Baltica kamermūzikas virsotnes” Gerogijs Osokins kopā ar starptautiski atzīto pianisti Juliannu Avdejevu un “Kremerata Baltica” solistiem aicinās uz virtuozu kamermūzikas sniegumu.

Festivāla noslēguma koncertā 16. septembrī tiksimies ar pasaulslaveno vijolnieku Gidonu Krēmeru, atzīto pianisti Juliannu Avdejevu un kamerorķestri “Kremerata Baltica”.Tiesa, biļetes uz šo koncertu ir pilnībā pārdotas.

LA.lv