×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

FOTO: Atklāts “L-Ekspresis” par 14 miljoniem eiro modernizētais Vagonu depo (1)

Foto - LETAFoto - LETA

"L-Ekspresis" modernizētais Vagonu depo.

Šodien svinīgi atklāts SIA “L-Ekspresis” modernizētais Vagonu depo, kas ir viena no pēdējo gadu vērienīgākajām investīcijām nozarē un ļaus attīstīt gan kravas, gan pasažieru tālsatiksmes vagonu remontu un modernizāciju, būtiski kāpinot uzņēmuma ražošanas jaudu un veicinot eksporta pakalpojumu klāstu, informē uzņēmumā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis paudis gandarījumu, ka Latvijā tiek veiktas tik nozīmīgas investīcijas ražošanā: “Jauna ražotne vienmēr nozīmē jaunas tehnoloģijas, jaunus produktus, jaunas darbavietas un jaunu pievienoto vērtību, turklāt tā ir viena no modernākajām šāda veida ražotnēm Baltijā un Austrumeiropā. Uzņēmuma “L-Ekspresis” paveiktais ir spilgts apliecinājums, kā veiksmīgi apvienot vēsturisko pieredzi ar jaunām zināšanām, inovatīvām tehnoloģijām un arī ES fondu investīciju iespējām.”

Vagonu depo modernizācijā triju gadu laikā kopumā ieguldīti 14 miljoni eiro, no kuriem daļa ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, bet daļa – finansējums no uzņēmumam pieejamajiem un aizņemtajiem finanšu līdzekļiem. Tas ļaus uzņēmumam arī nodrošināt līdz 50 jaunu darbavietu vagonu remonta speciālistiem.

“Esam spēruši būtisku soli uz priekšu – gan tehnoloģiju, gan servisa ziņā. Ar prieku un lepnumu droši varu teikt, ka šobrīd esam Baltijā vismodernākais uzņēmums kravas un tālsatiksmes pasažieru vagonu remonta jomā. Tas nozīmē, ka varēsim piedāvāt vēl plašāku un vēl kvalitatīvāku servisa pakalpojumu spektru gan esošajiem klientiem Baltijas valstīs un Krievijā, gan arī apgūt jaunus eksporta tirgus,” vērtē SIA “L-Ekspresis” valdes loceklis Rolands Gorodeckis.

Iecerēts, ka tuvāko gadu laikā vagonu remonta pakalpojumi jau veidos pusi no uzņēmuma kopējā apgrozījuma. Vagonu remonta pakalpojumu sniegšanu plānots piedāvāt arī klientiem no tādām valstīm kā Igaunija, Lietuva, Krievija, Azerbaidžāna un citas NVS valstis, pašreizējo eksporta īpatsvaru no 20% palielinot līdz vismaz 40%.

Vērienīgie modernizācijas darbi veikti starp Latvijas Investīciju attīstības aģentūru un uzņēmumu 2012.gadā parakstītā projekta „SIA „L-Ekspresis” vagonu depo modernizācija un attīstība” ietvaros.

Projekta gaitā veikti depo rekonstrukcijas darbi, iegādātas un uzstādītas modernas iekārtas un aprīkojums, veikti uzlabojumi tehnoloģiskajos procesos, tostarp, uzbūvēta jauna katlu māja, vagonu riteņpāru izgatavošanas iecirknis, piebūvēts riteņpāru remontu iecirknis, uzbūvēta jauna noliktava, ir izveidota piebūve esošajai depo ēkai, kas būtiski ļaus palielināt ražošanas apjomus un nodrošinās 50 jaunas darbavietas.

Viena no nozīmīgākajām būvēm ir vagonu sagatavošanas ēka, kur būs iespēja vagonu virsbūves pilnībā attīrīt no vecās krāsas ar abrazīvās strūklas apstrādes metodi, kā arī atjaunot vagonu krāsojumu, nodrošinot visu šī procesa tehnoloģisko ķēdi.

Pateicoties jaunu iekārtu un aprīkojuma iegādei, uzņēmums varēs piedāvāt dzelzceļa cisternu iekšējo un ārējo mazgāšanu, kā arī hidraulisko pārbaudi visu ekspluatācijā esošo tilpumu cisternām.

SIA “L-Ekspresis” sadarbībā ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” veic starptautiskos dzelzceļa pasažieru pārvadājumus starp Latviju un Krieviju. Vilcieni kursē katru dienu no Rīgas uz Maskavu un Sanktpēterburgu. Modernizējot Vagonu depo, uzņēmums mērķtiecīgi attīsta otru darbības virzienu – kravas un pasažieru tālsatiksmes vagonu remontu un modernizāciju. Kompānijas apgrozījums 2015.gadā ir paredzams ap 16,2 miljoniem eiro, un tajā nodarbināti 415 darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Nu prieks lasīt tādu ziņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+