Latvijā
Vēsture

FOTO: Atver grāmatu “Grēka un ienaida liesmās!” – daudzbalsīgu Otrā pasaules kara vēstījumu0

Otrdien, 29. janvārī, lasītājiem vērtēšanai nodota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu izdotā vēsturnieka Ulda Neiburga grāmata “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti”.

Izdevniecībā “Latvijas Mediji” sagatavotais darbs ir 2014. gadā izdotā sējuma “Dievs, Tava zeme deg!” turpinājums. “Tās ir grāmatas dvīnes,” saka pats autors.

Izdevniecības vadītājas Evijas Veides vārdiem sakot, “Grēka un ienaida liesmās!” ierindojama to “Latvijas Mediju” grāmatu virknē, kas ļauj lasītājiem uztveramā veidā stāstīt par sarežģīto: “Ceram, ka šī grāmata būs ķieģelītis zināšanu, izpratnes un atcerēšanās namā, kas svarīgs mums visiem.”

Arī paša Ulda Neiburga iecerē tā ir kā “rokasgrāmata par Otro pasaules karu”, kas, balstoties akadēmiskos pētījumos, ļauj viegli uztveramā veidā saprast, kas mūsu zemē notika traģisku un dramatisku notikumu piesātinātajā laikā starp 1941. gada vasaru un 1945. gada maiju.

Par to arī vēstīts grāmatā apkopotajos 33 stāstos. Notikumu ir daudz – nacionālo partizānu cīņu sākums 1941. gada jūlijā, kaujas par Liepāju, holokausts, Latvijas romu jeb čigānu iznīcināšana mazpilsētās un laukos, latviešu karavīri padomju pusē, padomju uzlidojums Rēzeknei, Jelgavas nopostīšana, latviešu leģionāru cīņas pie Mores un Kurzemē, kā arī atsevišķu personību – Herberta Cukura, Vasilija Kononova, Ernesta Laumaņa – apraksti un daudz kas cits.

Saistītie raksti

“No akadēmiska pētījuma šī grāmata atšķiras ar to, ka autors nevienā brīdī nevairās no subjektivitātes – ne savas, bet to cilvēku, kuri runā grāmatā apkopotajos vēstījumos. Viņu jūtas un emocijas netiek slāpētas. Līdz ar to arī Otrā pasaules kara vēsture no abstrakcijas kļūst par kaut ko cilvēcīgu, daudzbalsīgu,” grāmatas atklāšanā atzīmēja sociālās atmiņas pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Vēsturnieka Neiburga grāmatā apkopoti nereti okupācijas laikā sagrozīti un noklusēti Otrā pasaules kara stāsti, vēstīja TV3 Ziņas.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Petraviča sekos Vācijas palamenta praksei un aicinās seniorus uz atvērto durvju dienu Saeimā
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bērnu saindēšanās Siguldā. Jaunākā informācija 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Lielbritānijā bezvēsts pazudis Latvijas iedzīvotājs
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
30 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli! 1
6 stundas