Kultūra
Literatūra

FOTO: atvērta grāmata visai ģimenei “Dāvana Latvijai”0

Foto: Karīna Miezāja

Sagaidot valsts svētku nedēļu, mājīgajās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra telpās atvērta izdevniecībā “Latvijas Mediji” iznākusī Līgas Rozentāles un mākslinieces Agneses Aizpurietes lasāmgrāmata “Dāvana Latvijai”, kā arī uzdevumu un radošo darbu grāmata “Apsveic Latviju”.

Grāmatas domātas ikvienai ģimenei, kurā aug bērni, un tā palīdzēs pašiem mazākajiem lasītājiem saprast, kas ir Latvija un ka arī valstij ir dzimšanas diena.

Lasāmgrāmatā visai ģimenei pastāstīts, kā Bērziņu ģimene gatavojas Latvijai nozīmīgu svētku svinēšanai − Lāčplēša dienai 11. novembrī un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Savukārt uzdevumu grāmatā saistībā ar šo tēmu mazie lasītāji varēs zīmēt, pildīt uzdevumus, iemācīties spēli un uzzināt ko vairāk par Latviju.

Lai Bērziņu ģimenes bērniem svētki kļūtu saprotamāki, vecāki izstāsta teiku par Lāčplēsi, sasaistot to ar reālajiem vēstures notikumiem. Uz Latvijas dzimšanas dienu, gaidot ierodamies vecvecākus, ģimeniskā juceklī norisinās mājas kārtošana un svētku maltītes gatavošana. Savukārt brālītis un māsiņa domā par dāvanu, ko uzdāvināt valstij svētkos. Vecvecāki mazbērniem izstāsta, kā radusies Latvija pirms vairāk kā simts gadiem, kā arī atgādina par dabas un kultūras bagātībām, nonākot pie secinājuma, kas viss apkārtesošais un cilvēki veido Latviju.

Rakstniece Līga Rozentāle, kurai “Dāvana Latvijai” ir debijas grāmata, atzīst, ka viņas pašas bērni, un to ir pavisam trīs, ir šīs grāmatas prototipi un iedvesmotāji.”Viss sākās ar to, ka es mēģināju savai vecākajai meitai izstāstīt Lāčplēša dienas ideju,” stāsta rakstniece.

“Pirms tam meklēju bibliotēkā grāmatas, kas varētu maziem bērniem saprotami to izstāstīt, bet tā arī neatradu. Daudzās grāmatās bija gan gadaskaitļi, gan dažādi fakti, bet es gribēju bērniem iedot svētku, prieka sajūtu par Latviju, patriotismu. Un tad man radās sajūta, ka pašai jāuzraksta par to.”

Savukārt ilustratori Agnesi Aizpurieti ļoti uzrunāja šīs grāmatas sižets un tas, kā stāsts tiek pasniegts – gaišā, vieglā veidā par tautai svarīgiem notikumiem.

“Novembris parasti ir apmācies un lietains, bet man gribējās, lai grāmata ir priecīga – tāpēc centos izmantot košas krāsas, parādīt tēlus ar humoru, lai tie ienes grāmatiņā vieglumu, jo mums taču jāpriecājās par šiem svētkiem,” stāsta māksliniece.

Grāmatas "Dāvana Latvijai" atvēršanas svētki
LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Ar tulkošanas darbnīcu pieminēs literātus, kuri pakļauti represijām
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ar kinomūziku sākas jau desmitais koncertcikls “Iededz gaismu”
14 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
FOTO: Ievērojamām kultūras personībām pasniegti KM Atzinības raksti
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Sākas „Staro Rīga”
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Par ko mums stāsta šīs divas karjeras – Rotko un Porziņģa?
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” izcīna pārliecinošāko uzvaru sezonā un pamet pēdējo vietu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Smags gadījums, grūti pateikt, kas notika.” Šoferīši min versijas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdu dēļ slēgts Venēcijas Svētā Marka laukums
5 stundas