Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Atvērta scenogrāfam Gunāram Zemgalam veltīta grāmata0


Atver Ilonas Rubenes,  Ingrīdas Burānes, Ritas Melnaces un Daigas Brinkmanes veidoto grāmatu "Gunārs Zemgals. Uz un aiz skatuves".
Atver Ilonas Rubenes, Ingrīdas Burānes, Ritas Melnaces un Daigas Brinkmanes veidoto grāmatu "Gunārs Zemgals. Uz un aiz skatuves".
Foto: Evija Trifanova / LETA

Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē atvērta māksliniekam Gunāram Zemgalam veltītā grāmata “Gunārs Zemgals. Uz un aiz skatuves”.

Gunārs Zemgals (1934-2018) būdams skatuves gleznotāja Arvīda Spertāla skolnieks, Nacionālajā teātrī sāka strādāt 1956. gadā un tam veltīja visu savu darba mūžu. Viņš vairāk nekā 50 gadus bija teātra galvenais mākslinieks.

Daudzpusīgs savā mākslā, artistisks raksturā, atklāts un sirsnīgs koleģiālās attiecībās, bezgala uzticīgs savam Nacionālajam teātrim – tāds darbabiedru atmiņās vēl joprojām ir Mākslinieks, kurš gadu desmitiem veidojis teātra vizuālo tēlu un vairāku paaudžu skatītāju izpratni par skatuves mākslu.

Grāmatā atainota mākslinieka darbības daudzveidība, reproducēti plakāti, skatuves maketi, scenogrāfijas skices, darba uzmetumi, kas ataino vairāku nozīmīgu iestudējumu tapšanu.

Par Gunāru Zemgalu grāmatā izsakās viņa līdzgaitnieki – režisori, aktieri, uzveduma daļas darbinieki. Svarīga vieta arī paša mākslinieka atziņām par scenogrāfa darbu un atmiņām par gaitām Jaņa Rozentāla mākslas skolā.

Grāmatas "Gunārs Zemgals. Uz un aiz skatuves" atvēršana

Izdevuma saturu apkopojušas un vizuālo koncepciju veidojušas Ilona Rubene, Ingrīda Burāne, Rita Melnace un māksliniece Daiga Brinkmane. Darbu izdevis apgāds “Laika grāmata”.

LA.lv