Latvijas U-20 basketbola izlases spēlētājas.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase sestdien Eiropas čempionātā cīņā par 9.-12.vietu ar 67:54 (17:10, 16:21, 18:17, 16:6) pārspēja vienaudzes no Lietuvas, tādējādi turnīra noslēdzošajā dienā latvietes aizvadīs maču par devīto pozīciju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rezultatīvākās ar 14 punktiem Latvijas izlasē bija Ļiza Čumika un Aleksa Gulbe, kuras rēķinā arī desmit atlēkušās bumbas, nopelnot “double-double”.

Spēles pirmā ceturtdaļa iesākās visai nerezultatīvi, jo pēc piecām nospēlētām minūtēm abas komandas bija guvušas vien 14 punktus, latvietēm esot vadībā ar 8:6. Turpinājumā četru punktu pārsvars kādu laiku bija Lietuvas izlasei, tomēr pēdējās minūtēs latvietēm izdevās uzlabot precizitāti, pirmās desmit minūtes noslēdzot ar 17:10.

Otro ceturtdaļu Latvija uzsāka ar precīzu Gulbes tālmetienu, bet brīdi vēlāk izdevās panākt desmit punktu starpību (22:12). Iekrātais pārsvars gan lēnām saruka – pēc piecām nospēlētām minūtēm tas bija +6, bet pirmā puslaika galotnē pretinieces pietuvojās līdz viena groza starpībai (33:31).

Trešajā ceturtdaļā latvietes no +2 pārsvaru palielināja līdz 48:39, taču beigas neizdevās, jo pirms pēdējās ceturtdaļas pārsvars bija vien trīs punkti 51:48. Beigas bija sīvas un tikai beigās Latvijas meitenēm izdevās palielināt pārsvaru un izcīnīt uzvaru.

Latvijas U-20 basketbolistes spēlē pret Lietuvas vienaudzēm

Spēlē par devīto vietu Latvijas izlase svētdien tiksies ar mājinieci Čehijas valstsvienību.

Jau ziņots, ka A apakšgrupā Latvija zaudējas visās trīs spēlēs – 51:61 pret Serbiju, 51:53 pret Portugāli un 41:62 pret Spāniju, kā arī neveiksme tika piedzīvot astotdaļfinālā pret Beļģiju (42:48). Savukārt ceturtdaļfināla spēlē par 9.-16.vietu ar 57:52 pārspēta Nīderlandes izlase.