Sports
Ziemas sports

FOTO: Biatlonisti bargajā Kanādas salā sargā savus snīpjus un vaigus0


Francijas biatlonists Simons Furkads aukstajā Kenmorā.
Francijas biatlonists Simons Furkads aukstajā Kenmorā.
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Pasaules labākajiem biatlonistiem Kanādas pilsētā Kenmorā, kur norisinās Pasaules kausa septītā posma sacensības, jādomā ne tikai par ātru soli distancē un trāpīgu šaušanu, bet arī par izvairīšanos no apsaldējumiem.

Kenmorā valda pamatīgs sals, kurš naktī sasniedz pat -30 grādu pēc Celsija atzīmi, bet dienā ir krietni zem -10 grādiem. Tieši sala dēļ tika saīsinātas individuālās distances, savukārt sestdien paredzētais sprints pārcelts uz svētdienu.

Oriģināli kā šī posma noslēdzošās sacensības svētdien bija paredzētas distancē ar kopēju startu, tomēr lielā aukstuma dēļ sacīkstes pārcēla dienu agrāk, turklāt masu starta vietā notiks sprints, jo tas sportistiem ir par 10-15 minūtēm īsāks. Tiesa, sestdien Kenmorā prognozē aptuveni -25 grādus pēc Celsija, tāpēc izmantota viena rezerves diena un sacensības pārceltas uz svētdienu, kad ir cerības uz nelielu sala atkāpšanos. Starptautiskās biatlona savienības (IBU) noteikumi paredz, ka sacensības var rīkot vien tad, ja gaisa temperatūra nav zemāka par -20 grādiem.

Liela daļa biatlonistu, lai izvairītos no apsaldējumiem, kuros traucoties trasē itin viegli var iedzīvoties, izmanto dažādas iespējas, lai pēc iespējas vairāk nosegtu sejas. Vieni izmanto tā dēvētās bandanas, citi uz sejas līmē speciālus teipus. Izskats interesants un drīzāk spoku filmām piedienošs, taču galvenais, lai nav problēmas ar veselību.

Interesanti, ka vēl pirms sacensībām, kad notika treniņi un sals bija īpaši skarbs, vairākas  biatlonistes, lai izvairītos no elpceļu apsaldēšanas, izmantoja ko līdzīgu respiratoriem.

Saistītie raksti

Kenmorā startē arī Latvijas labākie biatlonisti – Baiba Bendika, Andrejs Rastorgujevs, Daumants Lūsa, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš.

LA.lv