Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Bijušo “kazistu” atkalsastapšanās 21. gadsimtā0


Laimas Žurginas filmas "Kaza kāpa debesīs" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace".
Laimas Žurginas filmas "Kaza kāpa debesīs" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace".
Foto: Karīna Miezāja

Ceturtdienas, 11. aprīļa vakarā, kinoteātrī “Splendid Palace” pulcējās krāšņa publika – latviešu kultūras prominences.

Gaisotne – priecīga un mazliet nostalģiska, jo pirmizrādi piedzīvoja pašreizējo kultūras metru jaunības laikam, slavenajai kafejnīcai “Kaza” un tās apmeklētājiem veltītā dokumentālā filma “Kaza kāpa debesīs”.

Filma ir stāsts par leģendārām Latvijas kultūras un mākslas dzīves personībām – Imantu Kalniņu un Imantu Lancmani, Maiju Tabaku un Māru Ķimeli, Laimu Eglīti un Birutu Delli, Eiženu Valpēteri un Modri Tenisonu, Uldi Bērziņu un Jāni Rokpelni, Juri Zvirgzdiņu un Māri Bišofu, Māru Brašmani, Andri Grīnbergu un citiem.

Filmas varoņu paaudze pieredzējusi divas sabiedriskās sistēmas – sociālistisko un kapitālistisko –, var atskatīties uz procesiem sabiedrībā vēsturiskā un starptautiskā kontekstā.

Ir savākts milzīgs, unikāls materiāls, tai skaitā neskaitāmas sarunas ar kādreizējiem “kazistiem”, kas dalās atmiņās, atziņās un vērtējumos.

Rakstnieki Jānis Rokpelnis, Viks un Juris Zvirgzdiņš, gleznotāji brāļi Ģērmaņi, dziedātāji Ieva Akuratere un Juris Kulakovs, eksprezidents Valdis Zatlers, kolēģi no kino un teātru jomas un daudzi jo daudzi citi bija ieradušies, lai apsveiktu režisori Laimu Žurginu un sastaptos paši.

Saistītie raksti

Pateicoties lielajai skatītāju interesei, izsludināti vairāki filmas īpašie seansi 13., 17. un 28. aprīlī, kuru laikā būs iespējams tikties ar filmas radošo grupu.

"Kaza kāpa debesīs" pirmizrādes ballīte.
LA.lv