Latvijā
Novados

FOTO: “Brazīlija” pārvācas – pavasarī atklās mūsdienīgāko pludmales sporta centru Baltijā0

Vizualizācija

2009. gada decembrī kā tobrīd “pop-up” projekts, tika atklāta Latvijai unikāla ideja – pludmales sporta centrs “Brazīlija”. Tagad, pēc deviņiem gadiem, “Brazīlija” ir gatava pārcelt savu pieredzi nākamajā līmenī un 2019. gada pavasarī doties uz jaunām – mūsdienīgām un pludmales volejbolam īpaši būvētām telpām Mārupē, informē “Ogilvy PR LATVIA”.

Pludmales sporta centrs “Brazīlija” nav tikai halle. Sākotnēji tā ir volejbola entuziasta Andra Blakas ideja, kurš savu mīļāko sporta veidu nevēlējās atmest pat ziemā. Iesākumā sporta centrs tika iecerēts kā pludmales volejbola profesionāļu, entuziastu, kā arī to ģimeņu un draugu pulcēšanās vieta. Jāatzīst, “Brazīlija” šo ieceri pārspēja, kļūstot ne tikai par iekštelpu pludmales volejbola aizsācēju Latvijā, bet arī padarot to par vienu no mūsu valsts populārākajiem un visātrāk augošajiem sporta veidiem. Uz “Brazīliju” spēlēt brauc ne tikai profesionāļi un entuziasti, bet tajā norisinās arī dažādi turnīri. Pēdējos gados pludmales volejbolam pievienojies arī pludmales teniss.

“”Brazīlija” bija pirmā halle Latvijā, kurā bija iespējams visu gadu nodarboties ar pludmales volejbolu un viņi pirmie noticēja, ka šim sporta veidam Latvijā ir nākotne. Nākamās halles, kas vēlāk parādījās Rīgā, jau gāja pa pārbaudīto celiņu. Es diezgan bieži ziemā trenējos “Brazīlijā”, kaut arī tā vairāk paredzēta jauniešiem un amatieriem. Ir lieliski, ka “Brazīlijas” aizsāktais turpinās un šādas halles Latvijā attīstās un pilnveidojas – tas svarīgi ne tikai sporta veidam, bet arī jaunajai paaudzei. Jaunā “Brazīlija”, tās jaunie laukumi būs ļoti kvalitatīvi un tos varēs izmantot starptautisku pasākumu organizēšanā, kas pēdējos divos gados Latvijā kļuvis ļoti aktuāli. Šogad gan Pasaules kausa posms, gan Eiropas posms norisinājās iekštelpās, tā ka iespējams, ka jau ziemā varam sagaidīt arī kādu no Pasaules kausa posmiem Latvijā”, tā “Brazīlijas” ieguldījumu Latvijas pludmales volejbola attīstībā atzīmē viens no vadošajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, Olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs.

Pludmales sporta centrā “Brazīlijā” savas profesionālās gaitas aizsākusi arī Eiropas U18 un Eiropas U22 čempione pludmales volejbolā, Tīna Graudiņa.

“”Brazīlija” ir vieta kur es pirmo reizi sāku spēlēt pludmales volejbolu un esmu ļoti priecīga, ka arī turpmāk jauniešiem būs iespēja izbaudīt šo patīkamo un mājīgo atmosfēru. Ceru, ka sajūtu ziņā jaunā “Brazīlija” būs tieši tāda pati un ar nepacietību gaidu, kad varēšu izmēģināt jaunās smiltis.”– saka Tīna.

Tā kā šī brīža “Brazīlijas” mājvieta tās tehnisko parametru – platības, griestu augstuma, kā arī augsto komunālo maksājumu – dēļ nav piemērota sporta centra tālākai attīstībai, tika pieņemts lēmums būvēt jaunas, ērtākās un daudzajiem apmeklētājiem piemērotākas telpas.

Andris Blaka, “Brazīlijas” idejas autors un pludmales volejbola attīstītājs Latvijā: “Patiesībā, jau sen vajadzēja pieķerties šim un noorganizēt pārcelšanos uz jaunām telpām. Mums ir brīnišķīgi klienti, kas pelnījuši daudz labākus apstākļus. Jaunajā hallē ir padomāts par visiem: ņemtas vērā gan profesionālu volejbolistu, gan tenisistu vēlmes.
Objektā ir pietiekoši daudz vietas – turpat blakus uzcelsim vislabāko āra stadionu un nodrošināsim plašas bezmaksas autostāvvietas. Nemainīgs paliks arī mūsu galvenais fokuss – veselīga dzīvesveida piedāvājums bērniem un jauniešiem.”

“Brazīlijas” jaunās telpas atradīsies Mārupē, netālu no Lidostas. Tām jau ir sagatavots projekts. Būvniecību iecerēts sākt šī gada rudenī un pludmales sporta centrs būs gatavs 2019. gada pavasarī. Deviņu gadu garumā uzkrātā pieredze ļāvusi saprast, kas ir nepieciešams, lai izveidotu modernāko pludmales volejbola halli Latvijā. Ēka tiks būvēta kā kvalitatīva koka konstrukcija, ievērojot ekoloģijas un ilgtspējas principus. Apmeklētajiem tiks piedāvāti seši pludmales laukumi, ko savā starpā dalīs tenisisti un volejbolisti. Netiks aizmirsts arī par citiem “Brazīlijas” apmeklētājiem – ģimenēm un bērniem. Jaunuzceltajā hallē viņiem būs jauni pārsteigumi – Latvijā vēl neredzētas tehnoloģiskas un interaktīvas izklaides.

Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs ir priecīgs, ka jaunā “Brazīlijas” halle atradīsies Mārupes teritorijā.  “Esam gandarīti par privātajām iniciatīvām, veidojot infrastruktūru, kas veicina iedzīvotāju fizisko aktivitāti un rada  iespējas veselīga un sportiska dzīvesveida īstenošanai ikdienā. Patiess prieks, ka top jauna vieta, kur mārupieši varēs pilnveidot savas prasmes pludmales volejbolā ceļā uz olimpiskajiem sasniegumiem un organizēt gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensības.”

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
7 stundas