Kultūra
Teātris un kino

FOTO. “Brīnumputns” pēc Dziesmu svētkiem aplidos Latviju1

Foto: Ilmārs Znotiņš

Otrdien, 3. jūlijā, VEF Kultūras pilī notika ASV dzīvojošā latviešu komponista un diriģenta jaunā darba – mūzikla “Brīnumputns” – pirmizrāde. Tie, kam nebija iespējas mūziklu noskatīties Dziesmu svētku nedēļā, neskumstiet, – jau no 15. jūlija izrāde dosies Latvijas turnejā.

Mūzikls “Brīnumputns” ir koprades projekts, kurā Latvijas valsts simtgadei par godu satiekas Latvijas jaunieši ar ASV diasporā dzīvojošajiem, lai paši saviem vienaudžiem un viņu vecākiem radītu jaunu iestudējumu. Mūzikls veidots pēc Annas Brigaderes pasaku lugas “Lolitas brīnumputns” motīviem: libreta autors ir Arnolds Auziņš, komponists – Andrejs Jansons, režisore – Andra Berkolda, bet aktieru, dziedātāju un orķestra dalībnieku lomās iejutušies Latvijas un ASV jaunie mūziķi, jaunieši vecumā no desmit līdz 25 gadiem.

Raksts turpinās pēc video.

Savā iestudējumā režisore Andra Berkolda īpaši vēlas izcelt Annas Brigaderes lugā “Lolitas brīnumputns” iezīmētos spilgtos pasaku tēlus, kuri caur izteiktām metaforām un simboliem iezīmē konkrētus, ikvienam atpazīstamus raksturus.

Saistītie raksti

ASV jauniešu vidū mūziklu iestudēšanai ir sena vēsture, Latvijā šis starpdisciplinārais mākslas žanrs nav guvis tik lielu popularitāti, tādēļ komponists un idejas autors Andrejs Jansons vēlējās apvienot abu valstu labākās tradīcijas uzdāvinot latviešu jauniešiem iespēju strādāt mums mazāk pierastā žanrā, turpretim jauniešiem no diasporas ASV dot iespēju pavadīt laiku ar saviem vienaudžiem Latvijā.

LA.lv