×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. jūnijs, 2015
Drukāt

FOTO: Brīvdabas muzejā norisinās ikgadējais gadatirgus (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Sestdien un svētdien, 7.jūnijā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiek latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Šogad gadatirgus norisinās 45.reizi un tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas.

Kā stāstīja muzeja pārstāvji, gadatirgus ir kā izstāde, kura parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas. Amatnieku degsme šajās dienās esot salīdzināma ar koristiem un dejotājiem Dziesmu un deju svētku laikā, kad, uzvelkot tautas tērpu, var ar lepnumu rādīt tautai savu darbu un izjust kopības sajūtu.

Brīvdabas muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Daina Kraukle, kura desmitiem gadu ir piedalījusies ar gadatirgu saistītu jautājumu risināšanā, uzsver, ka Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja gadatirgus ir unikāls Baltijas mērogā ar rūpīgo amatnieku atlasi un stingrajiem dalības noteikumiem. “Brīvdabas muzeja Tautas lietišķās mākslas gadatirgū piedalās tikai labākie Latvijas amatnieki, un gadatirgus ir uzskatāms par tautas daiļamatmeistaru izstādi,” stāsta muzeja speciāliste.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību, stāsta tā organizētāji. Ir iespēja iegādāties žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, nēģus, piparkūkas, medu, kliņģerus un citus gardumus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji var baudīt štovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un latviešu alus darītavu darināto alu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pārdevēju vairāk kā pircēju. Ieejas biļetes dārgas. 1.Autobusi izgājuši no grafika un pārpildīti. Koncerts diezgan virspusējs. Nebija labo kolektīvu. Dejas tikai tādi jampadrači. Ēdieni tādi negaršīgi, un šašliku apdedzināti uz ātru roku cepti. Visur tikai rindas un burzmas. Vairāk nebraukšu. Tā nav atpūta. Ir jau ļoti cilvēki centušies , daudz skaistu lietu pagatavotas, bet daudz arī pilnīgi nevajadzīgu priekšmetu, kurus nezini kur mājās likt un kur karināt.

  2. Paldies, štovētus kāpostus, ceptus kartupeļus varu arī mājāsn uzēst.

Draugiem Facebook Twitter Google+