×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2016
Drukāt

FOTO: Bruņurupuču meitenes pieņēmušās svarā

Foto - Rīgas zoodārzsFoto - Rīgas zoodārzs

Šis gads izrādījies ļoti veiksmīgs abām Galapagu bruņrupuču meitenēm – Trīnai un Čelsijai. Abas pieņēmušās svarā, vēsta Rīgas zoodārzs pēc otrdien notikušās dzīvnieku ikgadējās svēršanas.

Lai arī ļoti aizņemts ar valsts aizsardzības stiprināšanu, arī šogad Galapagas bruņurupuču Čelsijas un Trīnas aplokā rosījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš dzīvniekus uz svariem cēla arī iepriekšējos gadus.

23 gadus vecās Galapagu bruņrupucienes uz Rīgu tika atvestas 1995.gadā un pirmajā svēršanas reizē 2001. gada vasarā to svars nepārsniedza 40 kilogramus. Gadu gaitā Trīna pieauga līdz pat 110, bet Čelsija gandrīz 90 kilogramiem un palīgā tika aicināti teju vai visi Latvijas dižākie svarcēlāji un stiprinieki.

Nu dažus gadus bruņrupucieņu svars nedaudz samazinās, jo radikāli izmainīta to ēdienkarte, palielinot veselīgo zaļumu īpatsvaru. Rūpējoties par vērtīgo rāpuļu veselību un labsajūtu, šogad viņu aplokā izveidots sekls dīķis, kurā veldzēties karstās vasaras dienās.

Savvaļā Galapagu bruņrupuči dzīvo Galapagu salās, kur uz atsevišķām saliņām kādreiz bija sastopamas 15 šo rāpuļu pasugas. Piecas no tām šobrīd jau ir pilnībā iznīcinātas. Zoodārza bruņrupuču svēršanas pasākums ir mēģinājums pievērst sabiedrības uzmanību daudzu, citādi neievērojamu, dzīvnieku sugu neapskaužamajam liktenim.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.7
Alūksne +24.0
Daugavpils +25.2
Saldus +25.3
Liepāja +27.7
Jelgava +26.1
Ventspils +20.2
Limbaži +24
Madona +24.7
Rēzekne +23.7
Draugiem Facebook Twitter Google+