×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. augusts, 2015
Drukāt

FOTO: Carnikavā ar “muzikālām delikatesēm” nosvinēti Nēģu svētki (2)

Foto- Carnikavas novada domeFoto- Carnikavas novada dome

Sestdien, 22. augustā, Carnikavā ar dažādām izklaidēm un mūziķu koncertiem nosvinēti XIV Nēģu svētki, portālam “La.lv” pavēstīja Carnikavas novada pārstāve Sandra Baltruka.

Jau kopš paša rīta parkā Carnikavas novada domes darbinieki lika uz uguns 400 litru katlu, lai vārītu tradicionālo nēģu zupu. Rīta cēlienā turpat Carnikavas parkā šefpavārs Mārtiņš Rītiņš vadīja kulinārijas meistarklasi un svētkos dāvināja Carnikavai savu nēģu pagatavošanas recepti, bet spraigajās nēģu ātrēšanas sacensībās uzvarēja svētku viesis no Preiļiem.

Nēģu svētku „ēdienkarti” atklāja pikniks Gaujmalā – ar programmu bērniem, izbraucieniem laivās uz jūru, laivu parādi un Nēģu karaļa sagaidīšanu. Carnikavas deju kopas „Dālderītis” un „Abi divi” vokāli instrumentālās grupas „Piloti” pavadījumā klātesošos priecēja ar koncertuzvedumu „Nāc pie puikām”.

Savukārt turpat līdzās uz dambja savā gadskārtējā saietā bija sapulcējušies JAWA un ČZ motociklu īpašnieki, kas Gaujmalas pikniku noslēdza ar parādes braucienu.

Ar Nēģu karali priekšgalā novadnieki un svētku viesi no Gaujmalas devās svētku gājienā uz Carnikavas parku, kur estrādē pie lielās skatuves norisinājās svētku atklāšanas ceremonija, kurā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica pasniedza Pateicības rakstu zemkopības ministram Jānim Dūklavam, nēģu zvejniekiem, cepējiem un visiem tiem, kuri devuši savu ieguldījumu, lai Carnikavas nēģi saņemtu Eiropas kvalitātes zīmi – “Aizsargāta ģeogrāfiskas izcelsmes norāde”.

Pusdienās par ziedojumiem Carnikavas baznīcas atjaunošanai viesi varēja baudīt nēģu zupu, bet uz sadziedāšanos un sadancošanos aicināja Carnikavas sieviešu koris „Undīne”, deju kopa „Tacis” un Rīgas tautas deju ansamblis „Rotaļa”.

„Muzikālās delikateses” varēja baudīt visa vakara garumā līdz pat pusnaktij: koncertos uz lielās skatuves uzstājās Olga Rajecka, muzikālā apvienība „Vintāža” kopā ar solistēm Gintu Krievkalnu un Rūtu Dūdumu izdziedāja 60. – 70. gadu latviešu estrādes “zelta fonda” dziesmas, bet koncertā “3 Raimondi” muzicēja Raimonds Macats, Raimands Ozols un maestro Raimonds Pauls kopā ar dziedātāju Daumatu Kalniņu. Turpinājumā muzicēja grupa „The Sound Poets”, bet spožo koncertu virkni noslēdza Aminata ar koncertprogrammu „Inner Voice”.

Visas dienas garumā noritēja amatnieku tirdziņš Carnikavas centrā. Norisinājās arī Nēģu svētku kausa izcīņa strītbolā, pludmale volejbolā, kā arī Zolītes turnīrs.

Svētku oficiālās daļas noslēgumā – uguņošana, bet zaļumballe kopā ar grupu „Vintāža” un DJ Kozy turpinājās līdz rīta gaismai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. “Svētku oficiālās daļas noslēgumā – uguņošana, bet zaļumballe kopā ar grupu „Vintāža” un DJ Kozy turpinājās līdz rīta gaismai.” – Kā tad! Vēl šorīt 10-os stacijā bija pārpildītas miskastes un novemts perons. Laikam jau sētnieki arī riktīgi ballējās…

 2. Svetki jau bija jauki, neko teikt.
  Bet sodien, parasta silta svetdiena, Piejuras Pilsetinas Carnikavas Laivu iela, cela uz juru bija iebuksejis ne 1 vien cilveks un mocijas, lai tiktu ara…
  Un tie gan ir riktigi “svetki” faktiski ikdiena, par ko citigi “rupejas” pasvaldiba, rupji uzsplaujot no nez kadiem augstumiem gan celiem gan iedzivotajiem, kuriem vai nu jaiesezas lidz ausim smilsainaja un bedrainaja, nuzam nekoptaja un neuzturetaja cela, jeb jabrien suta vismaz 2,5 – 3 km par mezu, piekerot kadu erci, utml “priekus” Carnikavas gaume…
  Toties celu taisisanas vieta, tie nekautrejas uzsutit policistus uzlikt visiem soda kvitis, kas atlavusies no ta “cela” nedaudz nobraukt…, tadejadi faktiski demonstrejot zinamas reketa iezimes…
  Izskatas, ka tiesi tas ir tas Carnikavas pagasta bizness, kuram tie svin svetkus…
  Kads varbut teiks, ka ir jau stavvietas. Hmmm , ir jau, bet ne jau stavesanai, bet kartejai birokratu “sirdsapzinas”, kuras tiem laikam ka nav.., apmierinasanai un kadai atskaitei, jo tas katastrofali ir par mazu, paredzetas tikai dazu !!! masinu noliksanai un siltas dienas tur vietu nav.
  Ta ka nav saprotama tada attieksme.

Draugiem Facebook Twitter Google+