Pasaulē
Vēsture

FOTO. “Carskoje Selo” muzejam oficiāli nodoti 18 miljonus vērtie “Nariškinu dārgumi”0

Foto: EPA /Scanpix / LETA

Vairāk nekā 2000 priekšmetu, kas tā dēvētajā “Nariškina dārgumu” depozītā tika atrasti 2012. gadā, rekonstruējot Trubecku-Nariškinu savrupmāju Sanktpēterburgas centrā, iekļauti Krievijas muzeju fondā un otrdien, 26. martā, prezentēti žurnālistiem, ziņo aģentūra “TASS”.

“Šodien publiski saņemam šo lielisko kolekciju. Gadu, iespējams, pat ilgāk, muzeja darbinieki ar to strādājuši, jo visu bija nepieciešams aprakstīt, nosvērt, atributēt, pārbaudīt proves,” skaidroja muzeja direktore Olga Taratinova.

Savukārt direktores vietniece Iraīda Bota pastāstīja, ka kolekcijā amatā ir Nikolaja I un Aleksandra II perioda priekšmeti, un tie tiks izstādīti kā kolekcija tajā muzeja daļā, kurā kādreiz dzīvoja Nikolajs I.

Bota precizēja, ka apmeklētāji “Nariškinu dārgumus” varēs apskatīt šā gada otrajā pusē. Tad gan vēl turpināšoties darbs pie zinātniskā kataloga, tomēr kolekcija jau tiks eksponēta.

“Nariškinu dārgumus” atrada martā pirms septiņiem gadiem, rekonstruējot Trubecku-Nariškinu savrupmāju un uzlaužot grīdu starp 2. un 3. stāvu vietā, kur savrupmāja savienojas ar vēlāko piebūvi.

Lēš, ka no dārgmetāliem darināto un ar dārgakmeņiem rotāto priekšmetu kopējā vērtība ir 18 miljoni rubļu (aptuveni 248 000 eiro).

Saistītie raksti

Ekspertus depozīts pārsteidza ar priekšmetu izcilo stāvokli – gandrīz simt gadu laikā zeltījums pat nebija zaudējums spīdumu, sudrabs nebija apsūbējis. Speciālisti toreiz norādīja, ka par to parūpējušies kalpotāji, kuri priekšmetus iesaiņojuši ar etiķi piesūcinātā audumā un avīzēs.

Depozītā bija vairākas pilnas servīzes ar 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma labāko juvelieru namu zīmogiem, kā arī daži Faberžē darinājumi.

LA.lv