×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. decembris, 2017
Drukāt

Atriebība Bauzes-Krastiņa gaumē un tirdzniecības centri uzpūšas. “LA” nedēļas apskats (3)

1. Cilvēks. Sekmēja pārmaiņas sportā

1no5
Ekrānuzņēmums no NTV sižetaEkrānuzņēmums no NTV sižeta
Ekrānuzņēmums no NTV sižeta

Grigorijs Rodčenkovs, kurš sniedza svarīgās liecības Starptautiskajai olimpiskajai komitejai (SOK), izteicis prieku par Krievijai piespriesto liegumu piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pateicoties viņa liecībām un arī citiem pierādījumiem, SOK pagājšnedēļ lēma par Krievijas diskvalificēšanu.

Desmit gadus zinātnieks Grigorijs Rodčenkovs vadīja Maskavas antidopinga laboratoriju, taču, esot šajā amatā, nevis veicināja cīņu ar aizliegto vielu lietošanu, bet gan sekmēja sērgas attīstību. Pēc Soču olimpiskajām spēlēm, kurās krievi uzvarēja medaļu vērtējumā, Krievijas prezidents Vladimirs Putins apbalvoja viņu ar Draudzības ordeni. Pusotru gadu vēlāk Rodčenkovs aizmuka uz ASV un sāka pavērt priekškaru uz paša veidoto un valsts institūciju pārraudzīto sistēmu.

“Kamēr čempioni un sabiedrība svinēja panākumus Soču spēļu laikā, mēs mainījām viņu urīna analīzes, “netīrās” aizstājot ar “tīrām”. Mēs bijām pilnībā nodrošināti, zinīgi, pieredzējuši un perfekti sagatavojušies. Kā nekad agrāk. Sistēma darbojās kā Šveices pulkstenis,” atzina Grigorijs Rodčenkovs, kurš šo kāršu namiņu uzbūvēja un arī izjauca, tādējādi mainot pasaules sportu.

Motīvi sākt runāt nav līdz galam skaidri, bet liels spiediens uz viņa pleciem gūlās jau ilgus gadus. Pret Rodčenkovu bijusi ierosināta izmeklēšana par aizliegtu vielu radīšanu, māsa bijusi arestēta, pats mēģinājis veikt pašnāvību un ievietots psihiatriskajā slimnīcā. Vēlāk apsūdzības noņemtas – Rodčenkovs uzskata, ka tā bija Putina pavēle ar skaidru mērķi – zinātniekam bija jāpalīdz Krievijas sportistiem sagatavoties lielajām uzvarām, galveno akcentu liekot uz Soču olimpiskajām spēlēm, kurām bija jāparāda nācijas varenība.

Rodčenkovs pašlaik uzturas ASV un iekļauts liecinieku aizsardzības programmā.

  1. Cilvēks. Sekmēja pārmaiņas sportā
  2. Darījums. Tirdzniecības centri uzpūšas
  3. Noslēpums. "Air Baltic" slido
  4. Izgāšanās. Atriebība Bauzes-Krastiņa gaumē
  5. Mācība. JKP "virtuve"

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tas žurnālists varēja vēl mēģināt klēpī iesēsties… tad būtu vēl interesantāks pavērsiens… jo zirgu var pie ūdens pievest, bet nevar piespiest dzert… tāpat deputātam – var mikrofonu iegrūst degunā, bet ne piespiest runāt… ja vien tāds nav bijis šī žurnālistiskā eksperimenta mērķis
    ps. bet deputāts ir kārtīgs kekss… lai vēlētāji ievērtē, par ko balso…

  2. Piedosim ,tas bija Bauzes Krastina prieks ja runā ka vina dels iestajies Medicinas tehnikumā -Proktologos….

  3. Attieksme pašvaldībā. Vai tas ir kas jauns? Tajā kažokā ir tik daudz “blusu”! Tur ir daudz par ko brīnīties, tikai iedzīvotāji tur ciet mutes. Ja Garkalnes pašvaldība ir ir bagātāka par Rīgas pašvaldību, tad kur paliek nauda?

Draugiem Facebook Twitter Google+