×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Foto: Deivida Bovija izstāde sasniedz muzeja rekordu

LETA/AFPLETA/AFP

Britu rokmūziķim Deividam Bovijam veltīta izstāde sasniegusi biļešu pārdošanas rekordu vēl pirms atklāšanas.

Retrospekcija “David Bowie is” Viktorijas un Alberta muzejā Londonā vērs durvis sestdien, 23.martā. Iepriekšpārdoti jau 50 000 biļešu, vairāk nekā divas reizes pārspējot iepriekšējos iepriekšpārdošanas apjomus muzeja 150 gadus ilgajā vēsturē.

“Viņa mūzikas, teātra, modes un stila radikālie jauninājumi vēl šodien atbalsojas dizainā un vizuālajā kultūrā. Viņš turpina iedvesmot māksliniekus un dizainerus visā pasaulē,” trešdien preses konferencē sacīja muzeja direktors Mārtins Rots.
deivids_bovijs3
Ekspozīcijā iekļauti vairāk nekā 300 priekšmeti, kuru vidū ir vairāki Bovija iespaidīgie skatuves tērpi un koncertu ieraksti. Lielākā daļa mantu ir no Deivida Bovija fonda.

Kā jau ziņots, britu rokgrupas “Pulp” līderis Džārviss Kokers atzina, ka Bovija izstāde likusi viņam justies “slinkam”. “Apmeklētājus galvenokārt pārsteigs eksponēto priekšmetu skaits. Tas liek man justies slinkam,” viņš jokoja. “Viņam bija patiesa ietekme uz kultūru – viņš ienesa klausītāju dzīvojamās istabās diezgan daudzas graujošas un neparastas idejas. Viņam bija pavisam parasts vārds, Deivids Džonss, un kaut kādā mērā viņš bija tipisks sava laika cilvēks, bet tik un tā padarīja sevi par unikālu radību.”
deivids_bovijs4
Retrospektīvas atklāšana seko neilgi pēc Bovija pirmā albuma iznākšanas pēc desmit gadu pārtraukuma. “The Next Day” sasniedza Lielbritānijas visātrāk pārdoto albumu topa pirmo vietu.
deivids_bovijs5
Kopš singla “Where Are We Now?” iznākšanas medijos nav rimušās baumas par iespējamu koncertturneju. Bovija producents Tonijs Viskonti to kategoriski noliedza, savukārt dziedātāja sieva Imana pagājušonedēļ deva faniem cerību, sakot, ka ģimene Bovijam “uz ceļa” pievienoties nevarēšot.

deivids_bovijs2

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+