×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Foto: Dobelē sācies ikgadējais ceriņu ziedēšanas trakums

Foto: Dobeles TICFoto: Dobeles TIC

Latvijas Valsts Augļkopības institūta jeb Pētera Upīša dārzā Dobelē uzplaukuši ceriņi, informē Dobeles Tūrisma informācijas centra (TIC) direktore Anita Banziņa.

Agrās ceriņu šķirnes ‘Pērle’, ‘Žemčužina’, ‘Vita’, ‘Esības prieks’, ‘Burvis’ ziedus raisīja jau aptuveni pirms nedēļas, bet šonedēļ krāšņie košumkrūmi saziedējuši vēl vairāk, ļaujot izbaudīt ziedēšanas burvību.

 

Ceriņu plaukšana priecē kā pilsētas iedzīvotājus, tā arī viesus. Klasiskās mūzikas pavadījumā dārza burvību varēs izbaudīt 24. maijā, kad plkst. 16 dārzā notiks populārais klasiskās mūzikas koncerts.

Šoreiz ziedošos ceriņos skanēs Volfganga Amadeja Mocarta mūzika un ārijas no viņa operām. Dārza apmeklētāji P. Upīša muzejā varēs apskatīt gleznu izstādi “Augi, ar kuriem strādāja Pēteris Upītis”. Tajā būs aplūkojami Ulda Zemzara, Pētera Postaža, Ģederta Eliasa un citu mākslinieku darbi.

Kā norāda Dobeles TIC, Dobeles ceriņu kolekcija ir viena no lielākajām Eiropā – pilsētas pievārtē četru hektāru platībā aug vairāk nekā 200 ceriņu šķirņu un hibrīdu. Stādījumu veido Pētera Upīša un selekcionāra Laimoņa Kārkliņa, kā arī daudzas izcilu ārzemju selekcionāru radītās ceriņu šķirnes.

Ceriņu ziedēšanas laikā Pētera Upīša muzejs un dārzs ir atvērts katru dienu no plkst.9 līdz 19.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+