“Riga” vienības pamatsastāva futbolisti  pirms spēles ar Īrijas klubu “Dundalk”.
“Riga” vienības pamatsastāva futbolisti pirms spēles ar Īrijas klubu “Dundalk”.

Latvijas čempione un kausa ieguvēja futbolā “Riga” trešdien savā laukumā “Skonto” stadionā nespēja pārvarēt UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu, pēcspēles 11 metru sitienos zaudējot Īrijas čempionei “Dundalk”.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Tādējādi Latvijas klubs cīņu starptautiskajos turnīros turpinās Eiropas līgas kvalifikācijā.

Spēles pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās neizšķirti ar 0:0 (0:0), bet pēcspēles sitienu sērijā ar 5:4 uzvarēja viesi, kas līdz ar to bija pārāki arī divu spēļu summā, jo pirmais mačs Īrijā arī noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

“Riga” vārtsargs Roberts Ozols, kurš jau pērn demonstrēja brīnumus pendeļu sērijā, atvairīja divus “vienpadsmitniekus” pēc kārtas, taču ar to bija par maz, lai mājinieku svinētu panākumu, jo “Riga” rindās savas iespējas neizmantoja brazīlietis Felipe Brizola, serbs Stefans Paničs un pašmāju spēlētājs Armands Pētersons.

“Dundalk” otrajā kvalifikācijas kārtā spēlēs ar Agdamas “Qarabag” no Azerbaidžānas, bet “Riga” UEFA Eiropas līgas otrajā kvalifikācijas kārtā spēlēs ar Polijas kluba Glivices “Piast” un Baltkrievijas kluba Barisavas BATE dueļa zaudētājiem.

210 minūtes bez gūtiem vārtiem

Atbildes spēle starp abām komandām iesākās ļoti piesardzīgi, tikai retu reizi apmainoties ar bīstamākiem uzbrukumiem. Ļoti laba vārtu gūšanas iespēja 35.minūtē bija “Dundalk” vienībai, kas spēja nogādāt bumbu soda laukumā, tomēr pēc uzbrucēja sitiena ar galvu, tiesnesis nosvilpa aizmugures stāvokli. Nepilnas desmit minūtes vēlāk labā sitiena pozīcijā nonāca Romāns Debelko, kurš sitot ar kreiso kāju, bumbu raidīja garām vārtu konstrukcijai.

Otrā puslaika sākumā aizsargu apsteidza Džons Mauntnijs, ar bumbu turpinot doties uz soda laukumu, tomēr pēdējā brīdī viņš tika pastumts nostāk, nespējot izdarīt precīzu sitienu. 56.minūtē pēc aktīvas Ritvara Rugina spēles “Riga” komanda nopelnīja iespēju izpildīt brīvsitienu. Latvijas čempioni bumbu iecentrēja soda laukumā, tomēr “Dundalk” to ātri vien neitralizēja aiz sāna līnijas.

Mača 64.minūtē “Dundalk” guva vārtus, tomēr tiesnesis ātri vien neieskaitīja tos, jo tika fiksēts aizmugures stāvoklis. Spēles turpinājumā abas vienības vairākkārt centās apdraudēt pretinieku vārtu drošību, tomēr bez rezultāta. Savukārt 89.minūtē Džordžijs Kellijs nokrita soda laukumā, pieprasot “pendeli”, tomēr soģis viņu apbēdināja ar dzelteno kartīti par simulāciju.

Spēles pamatlaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, tādējādi abām vienībā spēle bija jāturpina papildlaikā. Bīstamākais moments bija “Dundalk” pussarga Kellija izpildījumā, kurš soda laukumā apspēlēja aizsargu un no tuvas distances spēcīgi sita pa vārtiem, tomēr “Riga” vārtu vīrs Roberts Ozols palika nepārspēts. Savukārt, kad jau ritēja otrās 15 papildminūtes, “Riga” komanda palika mazākumā, jo pie otrās dzeltenās kartītes šajā mačā tika aizsargs Herdi Prenga, atstādams Latvijas čempionus desmit vīru sastāvā. Tas gan spēles gaitu diži nemainīja, jo neviena no komandām neguva vārtus atlikušajās minūtēs.

Līdz ar to abas komandas no spēles 210 minūšu laikā palika “sausā”.

"Riga" futbolisti UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas spēlē tiekas ar Īrijas vienību "Dundalk"

Otro gadu pēc kārtas zaudējums “pendelēs”

Pēcspēles sitienu sērijā komandas neiztika bez intrigas, jo ceturtajā piegājienā Brizola sita pāri vārtiem, taču tūdaļ “pendeli” no tālā stūra izvilka arī Ozols. Nākamajā sērijā Paniča sitienu atvairīja jau “Dundalk” vārtu vīrs Gerijs Rodžers, bet Ozols neatpalika, jo spēja atsist vēl grūtāku pretinieka raidījumu.

Sestajā sērijā abas komandas bija precīzas, bet septītajā liktenīgais bija Pētersona pavājš sitiens vārtu stūrī, kuru Rodžers atvairīja, kamēr “Dundalk” komanda varēja līksmot pēc Šona Hora realizētā 11 metru sitiena.

Jāpiebilst, ka arī pērn “Riga”, piedzīvojot debiju Eirokausos, UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā zaudēja pendelēs, tad atzīstot bulgāru kluuba Sofijas “CSKA” pārākumu.

“Dundalk” komanda par Īrijas čempioni kopumā kļuvusi 13 reizes, bet pēdējos piecos gados tas izdevies četras reizes. Tāpat vienība sešas reizes ieguvusi valsts kausu. Vietējā čempionātā tā šobrīd ar 56 punktiem 24 mačos ir pirmajā vietā – tuvākie sekotāji atpaliek par astoņiem punktiem. Komandai visu turnīru ietvaros pašlaik ir jau 16 nezaudētu spēļu sērija. Iepriekšējo neveiksmi tā piedzīvoja pirms trim mēnešiem.