Kultūra
Teātris un kino

FOTO. Dziesmu svētku trešā diena: amatierteātri Vērmanes dārzā0

Daiņa Bušmaņa foto

Vērmanes dārza estrādi divas Dziesmu svētku dienas ir pārņēmuši Latvijas amatierteātri, kuriem šoreiz dots grūts uzdevums – laikmetīgi interpretēt latviešu teātra pamatlicēja Ādolfa Alunāna lugas.

Zinu vairākus amatierteātrus, kuri tieši svētku rīkotāju izvēlētā autora dēļ izvēlējās uz Dziesmu un deju svētkiem nebraukt. Patiešām, Alunāns, kopš kura dzimšanas šogad aprit tieši 170 gadi, nav tik pārlaicīgs kā Šekspīrs vai pat Blaumanis; liela daļa viņa drāmu saistās ar dzimtbūšanas lakiem vai periodu īsi pēc tā atcelšanas. Tieši tādēļ jo lielāks izaicinājums atrast saikni ar šodienu, jo, no otras puses, nebūtu arī pareizi ignorēt sava teātra pirmsākumus.

Fotogalerijā var novērtēt, cik labi tas pirmdien izdevies Gulbenes Tautas teātrim ar režisores Edītes Siļķēnas iestudēto darbu “Mūsu pokāls” un Saldus novada Jaunlutriņu amatierteātrim ar komēdijas “Draudzes bazārs” iestudējumu režisores Sandras Mednes interpretācijā.

Raksts turpinās pēc galerijas.

Saistītie raksti

Galerijas nosaukums

Šodien plkst. 11 kā pirmais ar lugu “Pašu audzināts” un “Līksmības avots” sintēzi uz Vērmanes dārza Lielās skatuves kāps Sirsnīgais Briseles latviešu teātris, plkst. 12.30 – Cēsu teātris ar komēdiju “Mucenieks un muceniece”, plkst. 14 skatītāji varēs novērtēt drāmu “Pašu audzināts” Strazdumuižas drāmas un dzejas teātra sniegumā, bet plkst. 15.15 – lugu “Skolotāja tupeles”.

Savukārt uz Mazās skatuves plkst. 13 kāps Reikjavīkas latviešu teātris ar izrādi “Pašu audzināts”, plkst. 14.15 – Salaspils amatierteātris ar viencēliena “Šneiderienes” iestudējumu, tam sekos Kr. Valdemāra Talsu teātris ar “Mūsu pokāls” iestudējumu. Vijciema amatierteātris uzņēmies traģēdijas “Visi mani radi raud” iestudēšanu (to varēs novērtēt plkst. 16.45), bet teātra dienu plkst. 18.30 noslēgs Līvānu novada Rudzātu teātra kopa “Olūts” ar vēl vienu lugas “Pokāls” interpretāciju.

LA.lv