×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Foto: Eiropas tematiskā gada atklāšanas ceremonijā piedalīsies 300 augsta līmeņa pārstāvju

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Latvijas valdības un Eiropas Komisijas komisāru kopīgās fotografēšanās laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Eiropas tematiskā gada oficiālajā atklāšanas ceremonijā piektdien piedalīsies aptuveni 300 augsta līmeņa pārstāvju, aģentūra BNS uzzināja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ceremoniju oficiāli atklās Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

Kopumā pasākumā piedalīsies ap 300 augsta līmeņa pārstāvju – Eiropas starptautiskās sadarbības un attīstības komisārs Nevens Mimica, Vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella, ANO Attīstības programmas Eiropas un Neatkarīgo valstu savienības reģionālā biroja direktore Cihana Sultanoglu, kā arī ES dalībvalstu attīstības ministri,Latvijas partnervalstu amatpersonas, ES un Latvijas nevalstiskās organizācijas, projektu īstenotāji, kā arī pētnieki un citi.

Pasākumā augsta līmeņa dalībnieki diskutēs par valstu, starptautisko un nevalstisko organizāciju, kā arī indivīdu nozīmi globālās attīstības veicināšanā. Īpaša loma tiks pievērsta likuma varas un labas pārvaldības nozīmei valstu izaugsmes nodrošināšanā. Tāpat tiks atklāts Latvijas un Luksemburgas kopīgi rīkotais video konkurss jauniešiem, skolēnu izplānotais moto ekspedīcijas maršruts “Moto piedzīvojumu klubam “apPasaule”” un NVO Eiropas gada attīstībai aktivitātes.

Pasākumu ar vieslekciju noslēgs attīstības politikas pētnieks, Brūkingsas Institūta Pasaules ekonomikas un attīstības programmas direktora vietnieks Homi Harass. Lekcija tiks veltīta mainīgajai attīstības sadarbības politikai un attīstības politikas ietvaram pēc 2015.gada.

Eiropas gada attīstībai mērķis ir informēt sabiedrību par ES un tās dalībvalstu attīstības sadarbības politiku un tās rezultātiem, kā arī skaidrot tās nozīmi un ieguvumus visām iesaistītajām pusēm. Šī gada laikā ANO dalībvalstīm jāvienojas par nākamo globālās attīstības ietvaru pēc 2015. gada, tāpēc ir būtiski informēt sabiedrību par attīstības sadarbības nozīmi un iesaistīt nākamo mērķu īstenošanā, norāda ĀM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+