Kultūra
Teātris un kino

FOTO. “Favorītei” visvairāk BAFTA balvu, “Roma” tiek atzīta par labāko filmu0

Foto: EPA / Scanpix / LETA

Svētdienas, 10. februāra, vakarā Londonas Karaliskajā Albertholā tika paziņoti BAFTA (Britu Kinoakadēmijas balvu) ieguvēji.

Visvairāk – 12 – nomināciju bija grieķu režisora Jorga Lantima kinolentei “Favorīte”, kamēr filmām “Bohēmista rapsodija”, “Pirmais”, “Roma” un “Zvaigzne ir dzimusi” – katrai pa septiņām. Visspraigākā cīņa par labākās filmas titulu notika, protams, starp “Favorīti” un “Romu”.

“Favorīte” kļuva par neapstrīdamu uzvarētāju, saņemot visvairāk balvu. Tā saņēma balvu nominācijā Labākā britu filma, Olīvija Kolmena tika atzīta par labāko aktrisi un Reičela Veisa – par labāko aktrisi otrā plāna lomā.

Lantima radošās grupas rokās nonāca arī balva labākajam scenārijam (tā autore Debora Deivisa pirmo uzmetumu esot uzrakstījusi jau pirms 20 gadiem), labākajai kostīmu māksliniecei (Sāra Pauela pārspēja pati savu darbu citā balvai nominētā filmā “Mērija Popinsa atgriežas”).

Prestižajā kategorijā “Labākā filma” uzvarēja režisora Alfonso Kuarona kinolente “Roma”, apsteidzot savas konkurentes “BlacKkKlansman”, “Zaļā grāmata”, “Zvaigzne ir dzimusi”, kā arī “Favorīte”.

“Romas” režisors Alfonso Kuarons saņēma trīs no iespējamām sešām balvām, tostarp – kā labākais režisors, bet “Roma” – arī kā labākā filma svešvalodā.

Balvu kā labākais aktieris saņēma Rami Maleks par Fredija Merkūrija atveidojumu filmā “Bohēmieša rapsodija”.

Par labāko animāciju tika atzīta filma “Zirnekļcilvēks: ceļojums Zirnekļcilvēka pasaulē”.

Pilnu laureātu sarakstu meklējiet ŠEIT.

LA.lv