Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Festivālā “Sudmaliņas” triumfējis folkloras ansamblis no Serbijas0


Diplomus ansambļu mākslinieciskajiem vadītājiem pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un konkursa žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva.
Diplomus ansambļu mākslinieciskajiem vadītājiem pasniedza Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte un konkursa žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva.
Foto: Reinis Oliņš

Festivāla “Sudmaliņas” deju grupu konkursā laurus plūca folkloras ansamblis “Djido” no Serbijas, informē Latvijas nacionālais kultūras centrs (LNKC).

Norisēm bagāto “Sudmaliņu” programmu jau otro reizi kuplināja deju grupu konkurss.

Par godalgotajām vietām un kopējo balvu fondu 4000 eiro apmērā cīnījās 14 ansambļi. Starptautiskā žūrija lēma pirmo vietu piešķirt folkloras ansamblim “Djido” no Bogatičas pilsētas Serbijā, ansambļa mākslinieciskais vadītājs – Milošs Simičs.

“Ansamblis “Djido” pārliecināja ar profesionalitāti, spēju pārvaldīt dažādus ritmus un tempus, kā arī fizisku izturību. Viņi spēja aizraut visu skatītāju zāli. Muzicēšana uz skatuves saspēlē ar dejotājiem bija vēl viens pluss “Djido” priekšnesumam,” – konkursa uzvarētāju sniegumu raksturo žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva.

Folkloras ansambļa “Djido” mākslinieciskais vadītājs Milošs Simičs atzīst, ka ansamblis bija noskaņots uzvarēt un, viņuprāt, konkursa žūriju uzrunāja ar saviem atšķirīgajiem tautas tērpiem, deju un kūsājošo enerģiju, kas izpaudās arī aktīvos izsaucienos. “Serbija ir maza valsts ar daudz reģioniem, un katrā no tiem ir citādi tautas tērpi, mūzika un deja. Šajās astoņās minūtēs mēs parādījām divu dažādu Serbijas reģionu dejas,” stāsta M. Simičs.

Godpilno otro vietu konkursā dalīja Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” deju ansamblis “Daiļrade” Ivetas Pētersones-Lazdānes mākslinieciskajā vadībā un deju ansamblis “Dywotsvit” no Ukrainas, vadītāji – Jurijs Skobels un Vasīlijs Šeremeta.

Trešo vietu konkursā ieguva trīs deju grupas: Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis “Vektors” un mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, Čīles Dienvidu universitātes tautas deju ansamblis Hulio Maranhela-Toledo vadībā, kā arī dejotāji no Krievijas – tautas deju ansamblis “Podmoskovnie vechera”, mākslinieciskā vadītāja Vera Ishakova.

Festivāla "Sudmaliņas" noslēguma diena

Liepājas pilsētas simpātijas balva tika piešķirta divām deju grupām: Kirēnijas jauniešu centra tautas deju ansamblim no Kipras un Krakovas zinātnes un tehnoloģiju universitātes dziesmu un deju ansamblim “Krakus” no Polijas.

LA.lv
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
“Koks mirstot nesaudzēs bendi.” Sandras Ratnieces dzeja
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
14 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
50 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
42 minūtes
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
8 stundas