Kultūra
Teātris un kino

FOTO: Filmas “Vecā dārza noslēpums” pirmizrādi uzņem ar aplausiem0


Režisors Olafs Okonovs ar daļu no filmas aktieriem.
Režisors Olafs Okonovs ar daļu no filmas aktieriem.
Foto: Karīna Miezāja

…Kad bija noslēdzies filmas “Vecā dārza noslēpums” pirmizrādes seanss, filmas režisors Olafs Okonovs jautāja zālē esošajiem bērniem, vai viņi gribētu, lai tai ir turpinājums, un atbildē saņēma vienotu “jā”.

“Vecā dārza noslēpums” ir filma ar samērā klišejisku intrigu – īgnu, noslēgtu galveno tēlu (Armands), kurš piemājas dārzā audzē superlielus ķirbjus un vēlas tikai, lai viņu liek mierā uzņēmējs Kārlis un četri netālu dzīvojošie bērneļi.

Taču deviņstāvu mājās dzīvojošie bērni izvēlējušies Armanda dārzu par savu rotaļu vietu, savukārt Kārlis grib nopirkt Armanda māju, jo uzskata – tās teritorijā paslēpti dārgumi, kas viņam ienestu lielu naudu.

Kā pienākas kārtīgai piedzīvojumu filmai, bērni ir dūšīgi un attapīgi, turklāt, protams, sadraudzējas ar Armandu, kuram patiešām ir kāds noslēpums, savukārt Kārlis un viņa rokaspuiši ir diezgan bailīgi un padumji.

Taču aktieriem visai paredzamo intrigu izdodas atdzīvināt, turklāt arī scenāristam – igauņu dramaturgam Mihkelam Ulmanam – ir pāris labas kārtis azotē vairāku asprātīgu dialogu un mazāk ierasta tēla izskatā.

Saistītie raksti

Kopumā izdevusies visai skatāma ģimenes filma. Starp citu, filmēta Ogrē, tādēļ ogrēniešiem varētu būt īpaši interesanta. Kinoteātru repertuārā būs no 25. janvāra.

LA.lv