×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2014
Drukāt

Foto: Gaismas pils gatavojas “uzņemt” nākamo grāmatu krājumu (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Gaismas pils. Latvijas Nacionâlâs bibliotçkas çka. Mûkusalas iela 3. 31/01/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Pirmdien, 3. februārī, būvnieki un projekta autora pārstāvji sanāks uz tikšanos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, lai vienotos par labāko risinājumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas evakuācijas kāpņu drošībai, portālu “LA.lv” informēja Kultūras ministrijas LNB projekta īstenošanas darba grupas vadītājs Indriķis Builis.

Viņš norādīja, ka iespējami vairāki atšķirīgi risinājuma varianti, ne tikai pakāpienu apstrāde, bet arī, sacīsim, lielāka sprinkleru skaita izvietošana, un ka tas kopumā ir ne tikai tehnisks, bet arī juridisks jautājums. Kad tas būs atrisināts, ēkas nodošana ekspluatācijā vairs nebūs aiz kalniem, norāda Builis.

Gaismas pilī vēl aizvien turpinās nelieli darbi pie iekšējās apdares, un pagaidām tikai 2000 grāmatas, kuras uz Tautas grāmatu plauktu tika pārvietotas 18. janvārī ar Grāmatu draugu ķēdes palīdzību, liecina, ka ēkā kuru katru brīdi varētu sākties aktīva pārcelšanās. No valcējuma izņemtie sējumi aizņem nelielu stūrīti apjomīgajā plauktā, kurā paredzēts kopumā izvietot līdz pat 20 000 grāmatām.

Noskaidrojies arī, kas bija pēdējā grāmata, kas pārvietojās pa Grāmatu draugu ķēdi 18. janvārī, – Pētera Upenieka kultūrvēsturiskais darbs “Balandnieki”. LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts, vaicāts, kādēļ grāmata pa ķēdi tika padota ne tikai valcējumā, bet arī ievīstīta sarkanā papīrā, paskaidroja – tā bijusi zīme, ka tiešām nāk ilgi gaidītā pēdējā grāmata.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Būvnieki sanāks 3.janv. vai 3.febr.?

Draugiem Facebook Twitter Google+