Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Garākās līgodziesmas dziedātāji kā krāšņs vainags visapkārt Latvijai un aiz tās0


Garākā līgodziesma 2019.
Garākā līgodziesma 2019.
Publicitātes foto

Piektdien, 21. jūnijā, 40 kori un folkloras kopas Latvijas Radio 2 ēterā izdziedāja Gadsimta garāko līgodziesmu, godinot unikālās latviešu līgošanas tradīcijas un apliecinot visai pasaulei, ka latvieši ir spēcīga dziedātāju tauta, LA.lv uzzināja Latvijas radio.

Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” noslēdzās ar vērienīgu Saulrieta sadziedāšanos Doma laukumā diriģenta Inta Teterovska vadībā.

“Gadsimta garākā līgodziesma ik gadu ieskandina Līgo svētkus un rada milzīgu kopības izjūtu –ar lepnumu varu atzīt, ka mūsu dziedāšanas tradīciju kopšana ir unikāla ne vien Latvijas, bet visas pasaules mērogā. Mūsu tautieši, lai kurā pasaules malā arī šobrīd atrastos, ir spēks un saknes mūsu nacionālajai pašapziņai un kultūras bagātībai. Paldies visiem koriem un folkloras kopām par gatavošanos, pucēšanos un skanīgo dziedāšanu! Un paldies Latvijas Radio kolektīvam, jo īpaši Latvijas Radio 2, par šī apjomīgā, sarežģītā, bet vienlaikus arī emocionāli bagātā projekta īstenošanu. Lai top!,” uzsver Latvijas Radio valdes locekle Sanika Dika-Bokmeldere.

Jau ziņots, ka 21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar Latvijas Radio 2 ētera starpniecību vijās cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu pilsētu un novadu – Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Kocēnu, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Amatas, Baldones, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Saldus, Brocēnu, Durbes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes – dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Amerikā, Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 000 lielu auditoriju. Projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Gadsimta garākā līgodziesma 2019.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Karš ir neapmierinātu vīriešu rotaļas. Saruna ar Valdi Atālu 5
1 diena
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
Noraujot viltus maskas. Jāņa Bruģa proza
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas