Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Garākās līgodziesmas dziedātāji kā krāšņs vainags visapkārt Latvijai un aiz tās0


Garākā līgodziesma 2019.
Garākā līgodziesma 2019.
Publicitātes foto

Piektdien, 21. jūnijā, 40 kori un folkloras kopas Latvijas Radio 2 ēterā izdziedāja Gadsimta garāko līgodziesmu, godinot unikālās latviešu līgošanas tradīcijas un apliecinot visai pasaulei, ka latvieši ir spēcīga dziedātāju tauta, LA.lv uzzināja Latvijas radio.

Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” noslēdzās ar vērienīgu Saulrieta sadziedāšanos Doma laukumā diriģenta Inta Teterovska vadībā.

“Gadsimta garākā līgodziesma ik gadu ieskandina Līgo svētkus un rada milzīgu kopības izjūtu –ar lepnumu varu atzīt, ka mūsu dziedāšanas tradīciju kopšana ir unikāla ne vien Latvijas, bet visas pasaules mērogā. Mūsu tautieši, lai kurā pasaules malā arī šobrīd atrastos, ir spēks un saknes mūsu nacionālajai pašapziņai un kultūras bagātībai. Paldies visiem koriem un folkloras kopām par gatavošanos, pucēšanos un skanīgo dziedāšanu! Un paldies Latvijas Radio kolektīvam, jo īpaši Latvijas Radio 2, par šī apjomīgā, sarežģītā, bet vienlaikus arī emocionāli bagātā projekta īstenošanu. Lai top!,” uzsver Latvijas Radio valdes locekle Sanika Dika-Bokmeldere.

Jau ziņots, ka 21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar Latvijas Radio 2 ētera starpniecību vijās cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu pilsētu un novadu – Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Kocēnu, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Amatas, Baldones, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Saldus, Brocēnu, Durbes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes – dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Amerikā, Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 000 lielu auditoriju. Projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Gadsimta garākā līgodziesma 2019.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Karostā atklās Brīvības cīņu simtgadei veltītu fotoprojektu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ar diviem koncertiem jubilejā godinās čellistu Ivaru Bezprozvanovu
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Cēsīs kora “Latvija” izpildījumā skanēs spoža trimdas komponistu darbu izlase
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmās prognozes par laiku nedēļas nogalē un jūlija izskaņā
54 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atkājas iemesls, kāpēc Rimšēviča krimināllietu skatīs tiesa Jūrmalā
30 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 6
3 stundas