Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO: Garākās līgodziesmas dziedātāji kā krāšņs vainags visapkārt Latvijai un aiz tās0


Garākā līgodziesma 2019.
Garākā līgodziesma 2019.
Publicitātes foto

Piektdien, 21. jūnijā, 40 kori un folkloras kopas Latvijas Radio 2 ēterā izdziedāja Gadsimta garāko līgodziesmu, godinot unikālās latviešu līgošanas tradīcijas un apliecinot visai pasaulei, ka latvieši ir spēcīga dziedātāju tauta, LA.lv uzzināja Latvijas radio.

Latvijas valsts simtgadei veltītais projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” noslēdzās ar vērienīgu Saulrieta sadziedāšanos Doma laukumā diriģenta Inta Teterovska vadībā.

“Gadsimta garākā līgodziesma ik gadu ieskandina Līgo svētkus un rada milzīgu kopības izjūtu –ar lepnumu varu atzīt, ka mūsu dziedāšanas tradīciju kopšana ir unikāla ne vien Latvijas, bet visas pasaules mērogā. Mūsu tautieši, lai kurā pasaules malā arī šobrīd atrastos, ir spēks un saknes mūsu nacionālajai pašapziņai un kultūras bagātībai. Paldies visiem koriem un folkloras kopām par gatavošanos, pucēšanos un skanīgo dziedāšanu! Un paldies Latvijas Radio kolektīvam, jo īpaši Latvijas Radio 2, par šī apjomīgā, sarežģītā, bet vienlaikus arī emocionāli bagātā projekta īstenošanu. Lai top!,” uzsver Latvijas Radio valdes locekle Sanika Dika-Bokmeldere.

Jau ziņots, ka 21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar Latvijas Radio 2 ētera starpniecību vijās cauri visai Latvijai, kopīgā līgošanā pulcējot dažādu pilsētu un novadu – Rīgas, Līgatnes, Salacgrīvas, Kocēnu, Strenču, Cēsu, Madonas, Ciblas, Rēzeknes, Līvānu, Daugavpils, Jēkabpils, Aizkraukles, Amatas, Baldones, Iecavas, Jelgavas, Tērvetes, Saldus, Brocēnu, Durbes, Pāvilostas, Alsungas, Ventspils, Dundagas, Rojas, Tukuma, Jūrmalas, Olaines un Jaunmārupes – dziedātājus, kā arī latviešu korus un muzikālos kolektīvus Amerikā, Kanādā un vairākās Eiropas valstīs.

Gadsimta garākā līgodziesma 2019.

Latvijas Radio 2 ir latviešu populārās mūzikas kanāls, kas ik dienas atskaņo tautā mīlētākās dziesmas dzimtajā valodā. Kantar TNS 2018. gada dati liecina, ka Latvijas Radio 2 ir klausītākā radiostacija Latvijā ar 19,3% tirgus daļu, ik nedēļu sasniedzot 517 000 lielu auditoriju. Projekts “Gadsimta garākā līgodziesma” notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Zigmars Liepiņš uzskata – opera Eiropas kartē ir ļoti labā situācijā, bet papildfinansējums būs nepieciešams vienmēr
15 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Ņemt un aizbraukt uz Akapulko. Saruna ar Edmundu Freibergu
16 stundas
AZ
Armands Znotiņš
Kultūra
Mūzika no klusuma līdz troksnim
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
Veikalā liedz maksāt ar maza nomināla monētām. Vai būs izmaiņas visā Latvijā?
5 stundas
LE
LETA
Sports
Ostapenko Luksemburgā pārliecinoši iesoļo pusfinālā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Paziņo, kad ekspluatācijā nodos Okupācijas muzeja ēku 1
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācijas policija pastiprinās robežas kontroli
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sestdien spīdēs saule un gaiss iesils līdz + 17 grādiem
10 stundas