×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Foto: garšaugi, krāšņas puķes un sēnes izstādē “Pavasaris savvaļā un dārzā”

Foto: LETAFoto: LETA

Tulpes izstādē "Pavasaris savvaļā un dārzā" Latvijas Dabas muzejā.

Trešdien Latvijas Dabas muzejā atklāta izstāde “Pavasaris savvaļā un dārzā”, kurā var iepazīties ar pavasara savvaļas augiem, apbrīnot aktuālos dārza ziedus, uzzināt par veselīgas augsnes uzturēšanu, konsultēties ar gladiolu un vīnogu stādu audzētājiem, bet bērniem būs iespēja piedalīties zemes darbu darbnīcās.

Dabas muzeja Botānikas nodaļas speciālisti izstādē iekārtojuši savvaļas augu parādi, kur katrs var pārbaudīt savas zināšanas, mēģinot atpazīt eksponētos augus. Muzeja ilggadējais sadarbības partneris Nacionālais botāniskais dārzs apmeklētājus priecē ar narcišu kolekciju, kā arī dažādiem mazāk pazīstamiem ziedaugiem.

Katru dienu izstādē iespējams satikt vīnkopi Edmundu Būmani, kurš stāstīs par vīnogu stādu audzēšanas aktualitātēm. Savukārt, izrādot dažādu šķirņu gladiolu bumbuļsīpolus, konsultācijas sniegs arī Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības pārstāvji.

Latvijas Slieku audzētāju asociācijas iekārtotajā stendā varēs uzzināt par īpašo slieku hibrīdu, kas ir spējīgs diennakts laikā pārstrādāt organisko substrātu, līdzvērtīgu paša svaram, un vairoties desmitreiz ātrāk nekā savvaļā mītošās sugas, kā arī iepazīties ar humusa paraugiem.

Bērniem izstādē muzeja speciālisti stāstīs par dzīvību, kas rosās zem zemes, – sliekām un kurmi, kas, paši sev nezinot, kopā aktīvi uzlabo augsni. Mazie pētnieki varēs iepazīties ar Latvijas dārzu un parku gliemežiem un aplūkot sliekas darbībā, kopā ar muzeja pedagogiem mācīties atpazīt sadīgušos kultūraugus un gūt pirmās iemaņas piķēšanā un stādīšanā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.7
Alūksne +21.1
Daugavpils +23
Saldus +24.5
Liepāja +25.7
Jelgava +25.1
Ventspils +16.2
Limbaži +22
Madona +23.3
Rēzekne +22.2
Draugiem Facebook Twitter Google+