Zemgus Girgensons (pa labi) Bufalo “Sabres” spēlē pret Ņujorkas “Rangers”.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda Nacionālās hokeja līgas (NHL) tradicionālajā “Winter Classic” spēlē zem klajas debess pirmdien Ņujorkā ar rezultātu 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā zaudēja vietējai “Rangers” komandai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Mačs norisinājās “Citi Field” stadionā, kur savas mājas spēles aizvada Beisbola augstākās līgas (MLB) komanda Ņujorkas “Mets”. Stadiona ietilpība ir vairāk nekā 45 000 sēdvietu, bet šo maču klātienē vēroja 41 821 skatītājs.

Šī bija desmitā “Winter Classic” spēle un otrā, kurā piedalījās “Sabres” vienība. Bufalo komanda spēlēja arī pirmajā “Winter Classic” mačā, 2008.gadā ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā zaudējot Pitsburgas “Penguins”.

Girgensons kļuvis par otro latviešu hokejistu, kurš piedalījies NHL “Ziemas klasikā”. 2010.gadā Filadlefijas “Flyers” kreklā šādā mačā piedalījās latviešu aizsargs Oskars Bārtulis.

Spēles sākumā bija saulaini laikapstākļi, kas par labu nāca “Rangers” hokejistiem, kuri jau dueļa pirmajās deviņās minūtēs bija panākuši 2:0. Vispirms piektajā minūtē precīzi meta Pols Kerijs, kuru “Sabres” hokejisti atstāja nepieskatītu tieši pretī vārtiem. Savukārt četras minūtes vēlāk austriešu uzbrucējs Mihaels Grabners pēc Kevina Heisa piespēles iebakstīja ripu zviedra Robina Lēnera nepiesegtajā vārtu stūrī un dubultoja “Rangers” pārsvaru.

Jau otrā perioda pirmajā minūtē “Sabres” vairākumā vienus vārtus atguva, Semam Reinhārtam iegūstot atlēkušo ripu un raidot to pretinieku cietoksnī. Otrās trešdaļas vidū Girgensons iesaistījās asumos ar “Rangers” uzbrucēju Džimiju Vīziju, un tikai tiesneši patraucēja latvietim izvicināt dūres “Ziemas klasikā”.

Tāpat kā otrā, arī trešā perioda sākums “Sabres” komandai bija veiksmīgs, jo trešdaļas 27.sekundē somu aizsargs Rasmuss Ristolainens ar metienu no zilās līnijas izlīdzināja rezultātu. Pāris minūtes pirms pamatlaika beigām Girgensonam bija iespēja izraut uzvaru, taču Lēnera tautietis “Rangers” vārtos Henriks Lundkvists latvieša metienu atvairīja. Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, un pēc nelielas pauzes sākās pagarinājums.

Papildlaikā pēc nospēlētām divām minūtēm “Sabres” nonāca mazākumā. Pusminūti vēlāk komandu vārtsargi mainījās laukuma pusēm, taču “Sabres” komandai tas veiksmi nenesa, jo 13 sekundes vēlāk tika ielaisti vārti. Pēc komandas biedra metiena “Rangers” uzbrucējs Džonatans Millers bija pirmais pie atlēkušās ripas un iemeta to Lēnera sargātajā cietoksnī.

Girgensons šajā spēlē laukumā bija 13 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie negatīva lietderības koeficienta -1.

Pirms šī mača trīs spēlēs Girgensons bija izcēlies ar rezultativitātes punktiem, vispirms divos dueļos gūstot pa vārtiem, bet iepriekšējā atzīmēdamies ar rezultatīvu piespēli. Iepriekšējo reizi trīs rezultatīvu spēļu sērija Girgensonam bija pirms trim gadiem.

Šosezon Girgensons 34 spēlēs atzīmējies ar trim vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -1.

Bufalo klubs ar 29 punktiem 39 spēlēs saglabā pēdējo, 16.vietu Austrumu konferencē, bet “Rangers” ar 47 punktiem 39 mačos ir sestā. Visas līgas ieskaitē “Sabres” apsteidz vienīgi Arizonas “Coyotes” komandu, kas tikusi pie 23 punktiem.

Nākamajā mačā “Sabres” hokejisti ceturtdien viesosies pie Minesotas “Wild”.

Girgensons NHL aizvada savu piekto sezonu, taču iepriekšējās četrās “Sabres” izslēgšanas turnīrā netika.