Kultūra
Mūzika un deja

FOTO: Grandiozā “Suitu sāga” ieskandināta ar īpaši skolu jaunatnei pielāgotu versiju1


Operas "Suitu sāga" bērnu un jauniešu versijas pirmizrāde.
Operas "Suitu sāga" bērnu un jauniešu versijas pirmizrāde.
Foto: Jānis Vecbrālis

Otrdien, 5. novembrī, trīs seansos Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notika Riharda Dubras operas “Suitu sāga” izrāde bērnu un jauniešu skatuves versijai, informē Liepājas Simfoniskā orķestra komunikāciju speciāliste Iveta Vēvere.

Kaut “Suitu sāgas” oficiālās pasaules pirmizrādes gaidāmas tikai nedēļas nogalē, skolu jaunatne bija pirmie, kas “Lielajā dzintarā” atklāja pilnu operas spēku.

Operas skaistā, melodiskā un vērienīgā mūzika pilnā apjomā, arī ar gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa un video mākslinieka Mīnus Astoņi piedalīšanos, kas izpalika operas skatuves versijā bērniem un jauniešiem, izskanēs 8. un 9. novembrī.

Saīsinātā versijā skolēni ne tikai piedzīvoja vienu no senākajiem un krāšņākajiem Kurzemes mīlas stāstiem – stāstu par grāfa fon Šverina mantinieku jauno Johanu Ulrihu un viņa izredzēto – skaisto polieti Barbaru, bet arī uzzināja interesantus faktus par suitu novada vēsturisko izveidošanos.

Saistītie raksti
Operas "Suitu sāga" bērnu un jauniešu versijas pirmizrāde

“Tas ir līdz šim skatuvi vēl nepieredzējis, četrsimts gadu sens mīlas stāsts, kas vēsta par Johana Ulriha un viņa iemīļotās Barbaras attiecībām un izvēlēm, ko viņiem nācās pieņemt mīlestības vārdā. Tās kardināli mainīja ne tikai pašu, bet arī viņu līdzcilvēku dzīves,” par “Suitu sāgu” stāsta Sandija Santa, kas ir autore šīs operas skatuves versijai bērniem un jauniešiem.

LA.lv