Ekonomika
Auto un moto

FOTO: Grants ceļiem Vidzemē veic ūdens atvades sistēmas sakārtošanu0


“Latvijas autoceļu uzturētājs” grants ceļiem Vidzemē veic ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbus.
“Latvijas autoceļu uzturētājs” grants ceļiem Vidzemē veic ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbus.
Publicitātes foto

Vidzemes reģionā pieciem grants autoceļu posmiem ir pabeigti ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbi. Darbi turpinās Alūksnes novadā valsts autoceļa posmam V410 Gulbene-Zeltiņi un Gulbenes novadā valsts autoceļa posmam V847 Ozoli-Liezere-Tirza.

Ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbi pabeigti pieciem valsts autoceļu posmiem:

– Gulbenes novadā V847 Ozoli-Liezere-Tirza-Stāķi ir iztīrīti grāvji 539 m3 apjomā un veikta grants seguma dilumkārtas atjaunošana 784 m3 apmērā;

– Ērgļu novadā deviņu kilometru garumā valsts autoceļa posmam P31 Ērgļi-Drabeši ir veikta grāvju tīrīšana 1323 m3 apjomā, grants seguma bedru remonts 522 m3 apmērā, nomainītas bojātas caurtekas 11 metru garumā un veikti nomaļu grunts apauguma noņemšanas darbi 171 m3 apmērā;

– Pārgaujas novadā V188 Dūķeri–Kocēni–Ķiene veikta nogāžu nostiprināšana 611 m2 apmērā un izskalojumu aizbēršana 200 m3 apjomā;

– Raunas novadā valsts autoceļam V299 Rauna–Taurene–Abrupe nostiprinātas nogāzes 820 m2 apjomā, veikti izskalojumu aizbēršanas darbi 120 m3 daudzumā, iztīrīti grāvji 120 m3 apmērā, kā arī noņemts nomaļu grunts apaugums 290 kubikmetru apjomā;

– Smiltenes novadā V248 Cirgaļi–Palsmane–Ūdrupe nomainītas bojātas caurtekas 4 m garumā, veikta izskalojumu likvidēšana 80 m3 daudzumā, sanesumu tīrīšana no upes gultnes 10 m3 apjomā, nogāžu stiprināšana 280 m2 apmērā.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” viena no valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu prioritātēm ir ūdens atvades sistēmas sakārtošana grants autoceļiem.

Ūdens atvades sakārtošanas darbi ir grāvju tīrīšana, caurteku tīrīšana vai to bojāto posmu nomaiņa, nomaļu grunts apauguma noņemšana un krūmu ciršana. Katrā no autoceļu posmiem veicamie darbi ir dažādi.

Saistītie raksti

Ūdens atvades sistēmas sakārtošana plānota ceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9092 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

LA.lv